- 20%

NeoStrata – Bio-Hydrating Cream

3,832 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Një krem i fuqishëm anti-age me veti hidratuese dhe zbutëse, i dizenjuar për të reduktuar ndjeshëm shenjat e moshës dhe për të riparuar funksionin barrierë të lëkurës. Glukonolaktone pengon enzimën që shkatërron elastinën, duke ndihmuar në mbajtjen e elasticitetit dhe butësisë së lëkurës. Eksfolion dhe njëkohësisht rivendos teksturën e lëkurës pa irrituar, edhe lëkurat më delikate. Ideale për përdorim në kombinim me retionoidet ose para apo pas trajtimeve kozmetike. E përshtatshme për lëkurat që nuk tolerojnë Acidin Glikolik por duan përfitimet më të mira nga trajtimet anti-rrudhë NeoStrata.

Përbërësit

Glukonolaktone 15%: zbut dhe ruan elasticitetin e lëkurës
Vitamina E: hidraton në thellësi

Përfitimet

 • Redukton shenjat e dukshme të moshës
 • Ofron hidratim që zgjat
 • Jo komedogjenik
 • Pa parfum

Ideale për: kundër rrudhave, tharje dhe dehidratim, pas lazerit, dëmtim nga dielli
Ideale për këto tipe lëkurash: lëkura të ndjeshme, lëkura reaktive, lëkura të thata, lëkura normale

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni 2 herë në ditë në lëkurë të pastruar. Këshillohet të përdoret rregullisht një krem mbrojtës ndaj diellit.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Neostrata

Linja

Restore

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

Sensitive, E thatë, Normale

Forma

Tubet

Sasia

40gr

Aqua (Water), Gluconolactone, C12-15 Alkyl Benzoate, Propylene Glycol, Isododecane, PEG-40 Stearate, Sorbitan Stearate, Isocetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Polyglyceryl-2 Diiso-stearate, Cyclomethicone, Triethanolid, Acetyl Stearate , Dimethicone, Butylene Glycol, Tocopheryl (Vitamin E) Acetate, Arginine, Disodium EDTA, Myristic Acid, Aluminum Silicate Magnesium, Xanthan Gum, Methylparaben, Chlorphenesin, Propylparaben.

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “NeoStrata – Bio-Hydrating Cream”

LART