- 20%

Neostrata – Enlighten Pigment Lightening Gel

2,480 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Neostrata – Pigment Lightening Gel 

Xhel zbardhues i fuqishëm për reduktimin e pigmentimeve në lëkurë.

Indikohet të përdoret në të gjitha llojet e hiperpigmentimeve të lëkurës si njollat kafe, njollat e moshës apo dhe hiperpigmentimet e tjera. Ky formulim unik kombinon ndriçuesit aktivë si: Butil Resorkinoli, Acidi Kojik dhe Vitamina C për të ndihmuar në reduktimin e shfaqjes së pigmentimeve ekzistuese dhe për të parandaluar formimin e njollave të reja. Kombinimi i AHA (Alfa Hidroksi Acideve) / PHA (Polihidroksi Acideve) ndihmon në eksfolimin e lëkurës dhe njollave, ndërkohë Ekstrakti i Likoricës rrit shkëlqimin e lëkurës.

 • Rezultati: Lëkura bëhet më e ndritshme, më e pastër dhe më e lëmuar.
 • I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurave.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni xhelin tek zona që dëshironi të trajtoni, dy herë në ditë. Kufizoni ekspozimin në diell gjatë dhe pas përdorimit për të parandaluar shfaqjen e njollave të errëta.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Neostrata

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

20ml

Aqua (Water), Alcohol Denat, Propylene Glycol, Gluconolactone, Glycolic Acid, Potassium Hydroxide, Polyquaternium-10, Lactobionic Acid, Citric Acid, Kojic Acid, 4-Butylresorcinol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Ascorbic Acid, Arginine, BHT, Sodium Sulfite, Sodium Bisulfite, Yellow 5 (CI 19140), Red 33 (CI17200).

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Neostrata – Enlighten Pigment Lightening Gel”

LART