- 25%Hot

NeoStrata – Mandelic Clarifying Cleanser

2,775 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Neostrata – Mandelic Clarifying Cleanser 

Ky pastrues xhel me shkumë pa sapun është formuluar me Acid Mandelic, një Acid Alpha Hidroksi i butë por efektiv (AHA) që është ideal për eksfolimin e lëkurës së yndyrshme. Gjithashtu përmban Acid Polihidroksi (PHA) dhe Acid Salicilik, i njohur për të ndihmuar në ngushtimin e poreve dhe përmirësimin e strukturës së lëkurës.

 • Formuluar për të zbutur strukturën e lëkurës dhe për të ngushtuar poret
 • Heq sebumin e tepërt dhe bakteret problematike
 • Pa sapun dhe pa aromë

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në lëkurën e lagur dhe masazhojeni butë për të aktivizuar veprim shkumëzues. Shpëlajeni tërësisht me ujë. Përdoreni dy herë në ditë.

Kujdes: Ky produkt përmban Acid Alpha Hidroksi (AHA) që mund të rrisë ndjeshmërinë e lëkurës tuaj ndaj diellit dhe veçanërisht mundësinë e djegies nga dielli. Përdorni një krem ​​mbrojtës ndaj diellit, gjatë përdorimit të këtij produkti dhe për një javë më pas.

Firma

Neostrata

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

Akneike, Mikse, E yndyrshme

Forma

Tubet

Sasia

200ml

Përbërësit
Aqua (Water), PEG-80 Sorbitan Laurate, Glycerin, Gluconolactone, Ammonium Laureth Sulfate, Triethanolamine, Disodium Cocoamphodiacetate, Mandelic Acid, Salicylic Acid, Panthenol (Pro-Vitamin B5), Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, PEG-150 Distearate, Cocamidopropyl Betaine, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Laureth-13 Carboxylate, Sodium Chloride, PEG-150 Pentaerythrityl Tetrastearate, PPG-2 Hydroxyethyl Cocamide, Polyquaternium-10, Polysorbate 20, Benzalkonium Chloride, BHT, Chlorphenesin, Phenoxyethanol

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “NeoStrata – Mandelic Clarifying Cleanser”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART