Natures Aid – Osteo Advance

2,400 Lekë

Natures Aid – Osteo Advance

Përshkrimi i Produktit

Natures Aid Osteo Advance

Ndërtimi dhe mbajtja e kockave të shëndetshme është e rëndësishme. Në vitet e hershme ju po ndërtoni kockat tuaja, pas moshës 30 vjeçare masa kockore fillon të bjerë.

Ndërsa masa juaj kockore përkeqësohet, ekziston rreziku i zhvillimit të kockave të brishta që thyhen më lehtë, veçanërisht nëse keni një densitet kockor më të ulët ose nëse keni humbje të tepërt të kockave për shkak të ilaçeve, stilit të jetesës ose gjenetikës.

Për fat të mirë, dieta dhe mënyra e jetesës mund t’ju ndihmojnë të ndërtoni dhe mbani kocka të forta gjatë gjithë jetës tuaj. Faktorët kryesorë përfshijnë ushtrimin e rregullt të mbajtjes së peshës, të pasurit një dietë të shëndetshme të ekuilibruar me shumë proteina, shmangien e dietave ekstreme dhe sigurimin që të ruani nivele të shëndetshme të lëndëve ushqyese kryesore të nevojshme për të ruajtur shëndetin e kockave.

 • Dihet mirë se kalciumi dhe vitamina D janë lëndë ushqyese kryesore për kocka të shëndetshme, megjithatë vitaminat dhe mineralet e tjera janë gjithashtu të dobishme në mbështetjen e kockave të shëndetshme, veçanërisht Magnezi, Zinku dhe Vitamina K2.
 • Vitamina D gjithashtu ndihmon në uljen e rrezikut të rënies që lidhet me paqëndrueshmërinë posturale dhe dobësinë e muskujve. Rënia është sigurisht një faktor rreziku për frakturat e kockave tek burrat dhe gratë 60 vjeç e lart.

Suplementi Osteo Advance është formuluar me kujdes nga ekspertë ushqimorë për të ndihmuar në sigurimin e kalciumit, magnezit, vitaminës D, zinkut dhe vitaminës K2 për të mbështetur kockat e shëndetshme.

Vetëm dy tableta në ditë do të ofrojnë dozën tuaj të sugjeruar ditore të këtyre lëndëve ushqyese të vlefshme, për të ndihmuar në mbështetjen e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm.

 • Ky produkt është formuluar të jetë i përshtatshëm për veganët
 • Pa OMGJ, gluten, maja, bulmet, soje dhe arra.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni 2 tableta në ditë me ushqim.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.

Firma

Natures Aid

Mosha

12+

Forma

Tableta

Sasia

60

Calcium Carbonate Prep. (Calcium Carbonate, Maltodextrin), Microcrystalline Cellulose, Magnesium Oxide, Zinc Gluconate, Calcium Citrate, Tablet coating (Hydroxypropyl Cellulose, Hypromellose), Magnesium Citrate, Stearic Acid, MenaQ7® Natural Vitamin K2 Prep. (Menaquinone, Glycerol Monostearate, Ascorbyl Palmitate, Rosemary Extract), Anticaking agent (Vegetable Source Magnesium Stearate), Vitamin D3 Prep. (Cholecalciferol, Medium Chain Triglycerides, Corn Syrup, Gum Arabic, Mono & Diglycerides of Fatty Acids, Silicon Dioxide, D-Alpha-tocopherol, Sodium Ascorbate).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Natures Aid – Osteo Advance”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART