Natures Aid – Organic Beetroot, ekstrakt i rrepës së kuqe

2,380 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Organic Beetroot (Ekstrakt i rrepës së kuqe)

Rrepa e kuqe, konsiderohet në ditët e sotme si super ushqim (superfood). Ajo i sjell organizmit disa përfitime si:

 • Rritjen e qarkullimit në gjak.
 • Largimin e helmeve nga organizmi. 
 • Stimulon prodhimin e rruazave të kuqe të gjakut.
 • Është mjaft e pasur me antioksidantë, pra ul nivelet e kolesterolit dhe mbron zemrën.
 • E pasur me hekur, fibra dhe minerale. Përmban edhe vitaminë C.

Përmbajtja: Ekstrakt i rrepës së kuqe 4620 mg

 • Pa sheqer, pa gluten dhe pa ngjyrues artificial.

Udhëzime mbi përdorimin

 • E preferueshem për çdo moshë me reduktim të dozës tek më të vegjëlit.
 • Preferohet tek diabietikët , shtatëzënat dhe nënat gjidhënëse.
 • 2 kapsula (2 x 1) në ditë pas ushqimit.
 • Të reduktohet doza për moshat e reja.
Firma

Natures Aid

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula

Sasia

60

2 capsules provide

Nutritional Information Amount

Beetroot extract (beta vulgaris

1400mg 
equivalent to dried root 9240mg 

Additional Ingredients
dicalcium phosphate anhydrous; microcrystalline cellulose; silica colloidal hydrated; magnesium stearate; croscarmellose sodium; lecithin; dextrose monohydrate; sodium citrate dihydrate; dextrin

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Natures Aid – Organic Beetroot, ekstrakt i rrepës së kuqe”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART