Natures Aid – MigraEeze

2,590 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Kundër migrenës dhe veshit të mesëm, kura natyrale me bimën Tanacetum parthenium

Tanacetum parthenium është një bimë e njohur medicinale, e cila përdoret kundër etheve, migrenës, dhimbjeve të kokës, artritit , dhimbjeve të stomakut , të dhëmbit si dhe në problemet e infertilitetit.
Ajo ka një histori të gjatë që nga Greqia e lashtë, ndërsa sot është e preferuara e herbalistëve për trajtime të inflamacioneve të ndryshme, e sidomos për trajtimin e migrenës.

Kur duhet përdorur?

– Për të trajtuar migrenën dhe dhimbjet e tjera të kokës.
– Sëmundjet e veshit të mesëm dhe zhurmave në vesh si tinnitus dhe vertigo.
– Dhimbjet menstruale dhe probleme të infertilitetit.

Nga disa studime të kryera në Angli ka rezultuar se përdorimi i Tanacetum parthenium ul ndjeshëm:

 • Shpeshtësinë e dhimbjeve të kokës
 • Vjelljen dhe marramendjen
 • Ndjeshmëritë ndaj dritave të forta dhe zhurmave, të cilat shoqërojnë sëmundjen e migrenës.

Udhëzime mbi përdorimin

Përdorimi mbi 18 vjeç – 1 tabletë në ditë pas buke.
Nuk preferohet tek shtatëzënat dhe nënat gjidhënëse.

Firma

Natures Aid

Mosha

18+

Forma

Kapsula

Sasia

60

One tablet contains
100mg of Feverfew herb (Tanacetum parthenium (L.) Schulz Bip.)

Additional Ingredients
dicalcium phosphate anhydrous; microcrystalline cellulose; silica colloidal hydrated; magnesium stearate; croscarmellose sodium; lecithin; dextrose monohydrate; sodium citrate dihydrate; dextrin

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Natures Aid – MigraEeze”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART