Përshkrimi i Produktit

Natures Aid  Hair, Skin and Nails

Ka shumë lëndë ushqyese të ndryshme të nevojshme për të mbështetur flokët, lëkurën dhe thonjtë e shëndetshëm. Megjithëse një dietë e shëndetshme dhe e ekuilibruar mund të ndihmojë në sigurimin e trupit tuaj me lëndët ushqyese që i nevojiten, dieta juaj mund të mos jetë aq e përsosur sa do të dëshironit. Kjo është arsyeja pse nutricionistët e Natures Aid  kanë krijuar Formulën për Flokët, Lëkurën dhe Thonjtë, të kompletuar me zink dhe biotinë, për të mbështetur flokë dhe lëkurë të shëndetshme.

Kombinimi me kujdes i silicës, MSM dhe leshterikut të detit me lëndë ushqyese të tjera kryesore për të krijuar Formulën Hair, Skin & Nails, duke përfshirë:

 • Vitamina C për të mbështetur formimin normal të kolagjenit për të mbështetur funksionimin e shëndetshëm të lëkurës.
 • Biotina për të mbështetur zhvillimin e shëndetshëm të flokëve
 • Zinku për të mbështetur mirëmbajtjen e lëkurës, flokëve dhe thonjve.
 • Bakri për të ndihmuar në ruajtjen e pigmentimit normal të lëkurës dhe flokëve
 • Mangani ndihmon në formimin e shëndetshëm të indeve lidhëse.

Për të plotësuar një sërë kërkesash dietike, formula për flokët, lëkurën dhe thonjtë nuk është vetëm miqësore me veganët, por gjithashtu mund të jeni të sigurt sepse është pa OMGJ, gluten, bulmet, maja dhe arra.

Udhëzime mbi përdorimin

Merrni 1 tabletë në ditë me ushqim. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.

Firma

Natures Aid

Mosha

Të gjithë

Forma

Tableta

Sasia

90

Calcium Carbonate Prep. (Calcium Carbonate, Maltodextrin), Methylsulphonylmethane, Vitamin C Prep. (Ascorbic Acid, Hydroxypropylmethylcellulose), Microcrystalline Cellulose, Kelp, Bamboo Silica, Anticaking Agent (Silicon Dioxide), Zinc Citrate, Natural Source Vitamin E (D-alpha Tocopheryl Acid Succinate – product of soya), Manganese Gluconate, Anticaking Agent (Vegetable Source Magnesium Stearate), Copper Gluconate, Biotin.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Natures Aid – Hair, Skin and Nails”

LART