Natures Aid – Ginger, Turmeric & Bromelain

2,940 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Formulë sinergjike që kombinon 3 përbërës bimorë në një tabletë të vetme.

Xhinxheri është një nga erëzat më të famshme dhe më të shëndetshme në botë.

 • Trajton infeksionet fungale
 • Mbron stomakun nga ulçerat
 • Qetëson dhimbjet menstruale
 • Parandalon zhvillimin e kancerit
 • Rregullon sheqerin në gjak
 • Qetëson dhimbjet e muskujve dhe nyjeve
 • Përmirëson shëndetin mendor
 • Rregullon tretjen

Turmeriku është një erzë me origjinë indiane

 • Parandalon mpiksjen e gjakut
 • Redukton depresionin dhe ankthin
 • Lufton inflamacionet
 • Trajton Alzheimer
 • Përmirëson shëndetin e lëkurës
 • Qetëson artritin

Bromelain është një lloj enzime që gjendet tek lëngu i ananasit

 • Ka efekt antiinflamator
 • Redukton inflamacionet dhe sekrecionet, sidomos në rastin e sinuseve ose pas ndërhyrjeve kirurgjikale
 • Përmirëson shëndetin e të sëmureve me asmë
 • Qetëson sinuset kronike
 • Qetëson dhimbjet e kolitit

E pershtatshme për veganë dhe vegjetarianë. Pa ngjyrues, pa OMGJ, pa laktozë, pa kripë, pa sojë, pa sheqer.

Udhëzime mbi përdorimin

Mbi 6 vjeç nga një kapsulë në ditë pas ushqimit.

Firma

Natures Aid

Forma

Tableta

Sasia

60

Nutritional Information Amount NRV
Ginger (Zingiber officinale) Root extract equivalent to dried root 500mg *
Standardised to provide 4mg of gingerols. Shogaols and zingerone are also present
Turmeric (Curcuma longa) Root extract equivalent to dried root 500mg *
Bromelain 100mg *
Containing 2000 Gelatine Digestive Units (GDUs) per gram of Bromelain

Additional Ingredients

Microcrystalline Cellulose, Di-Calcium Phosphate, Maltodextrin, Sodium Carboxymethylcellulose, Anticaking Agents (Silicon Dioxide, Vegetable Source Magnesium Stearate).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Natures Aid – Ginger, Turmeric & Bromelain”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART