Natures Aid – Cod Liver Oil

2,880 Lekë

Vaji i mëlçisë së merlucit

(90 kapsula)

Përshkrimi i Produktit

Natures Aid – Cod Liver Oil

Vaji i mëlçisë së merlucit njihet për përmbajtjen e lartë të vitaminës A dhe D si dhe për acidet yndyrore Omega 3. Eshtë mënyra më e mirë për të parandaluar sëmundjet e zemrës, pasi përmban sasi të mëdha Omega-3 si dhe të vitaminës B12 e cila ndihmon në mbajtjen e homocisteinës në nivele të ulëta. Homocisteina është një molekulë mjaft e rrezikshme për enët e gjakut. Nëse është në nivele të larta ajo shkakton atak në zemër.

Gjithashtu ajo ndikon tek osteoporoza. Vaji i mëlçisë së merlucit përmban niacin, vitaminë e grupit B, e cila ndihmon në mbajtjen e niveleve të ulëta të kolesterolit.

 • Ul trigliceridet
 • Ndihmon në artritin reumatoid
 • Ndihmon në sëmundjet koronare të zemrës
 • Ul rrezikun e diabetit
 • Ndihmon në një shtatzani të shëndetshme

Udhëzime mbi përdroimin

Mbi 12 vjeç nga 1 kapsulë në ditë pas ushqimi.

 

Firma

Natures Aid

Mosha

12+

Forma

Kapsula

Sasia

90

Nutritional Information Amount

Pure Cod Liver Oil 

1000mg 
Providing:
Omega-3 fatty acids 254mg
of which: Eicosapentaenoic Acid (EPA)  80mg
Docosahexaenoic Acid (DHA)  90mg
Vitamin A 800μg
Vitamin D  5μg
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Natures Aid – Cod Liver Oil”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART