Naturando – Lenicyst retard

1,750 Lekë

Kategoritë: ,

Përshkrimi i Produktit

Per parandalimin dhe trajtimin e crregullimeve te rrugeve urinare

Sinergjizmi i LENICYST  sigurohet nga prania e përbërësve të tij: 

Boronica e kuqe (Vaccinium macrocarpon)

Eshte nje bime e pasur me anticianoside, bioflavonoide, acid citrik, malik, kinik dhe ipurik.
Studimet e fundit klinike kane demostruar se kjo bime shfaq veprim anti-adeziv mbi siperfaqen e mukozes se rrugeve urinare e per pasoje frenon adezionin e baktereve, perfshire ketu edhe E.coli (shkaktarin kryesor te infeksioneve te traktit urinar). Boronia e kuqe gjithashtu ka afte te ule Ph e rritur urinar e per pasoje aciditetin e urines, duke frenuar ne kete menyre rritjen bakteriale dhe shfaqen e infeksionit urinar.

Polpelmo (Citrus grandis osbek)

Eshte nje bime e pasur me bioflavonoide,vit A, B, C dhe pektine. Gjithashtu ne perberje te saj gjejme sasi te medha te calcium, kalium, magnez, fosfor, klor, hekur dhe baker. Studime te ndryshme klinike demostrojne efektin baktericid me spekter te gjere, pa shfaqur asnje efekt toksik, ndaj 800 llojeve te ndryshme te shtamave bakteriale si salmonella, E.coli, vibrio cholerae, staphylococcus, streptococcus, lysteria, shigella disenteria, clamydia : ndaj 100 llojeve te ndryshme te shtamave te mykrave si dhe ndaj shume paraziteve njeqelizore. Naringina eshte flavonoidi i gjendur ne sasine me te madhe dhe eshte pergjegjesja kryesore per efektet anti-oksidante dhe anti-tumorale. Ekstraktet e farave te Pompelmo-s fuqizojne sistemin imun. Potencon funksionin e melçise dhe te veshkes.

Uva ursina (Arctostaphylos uva-ursi)

Ndihmon ne reduktimin e akumulimit te acidit urik dhe lehteson dhimbjen e nje vezike urinare me gure.

Verga e arte ( Solidago virgaurea)

Shfaq veti diuretike duke rritur deri ne 400 % volumin e urines se ekskretuar, e per pasoje favorizon zbrazjen e plote dhe periodike te vezikes urinare.

Perdorimi :Tableta retard 10

Femijet & Te rritur: 1 tablete retard 2 here ne dite.

Keshillohet qe tek femijet per arsye te lehtesise se marrjes, perdorimi I tabletave te filloje pas moshes 10 vjeç.

Perkujdesje te vecanta

Nuk duhet kaluar doza e rekomanduar ditore. Te mos perdoret gjate shtatezanise dhe laktacionit . Te evitohen substancat ose ushqimet qe acidifikojne urinen pasi rritja e Ph urinar favorizon rritjen bakteriale. Pacientet duhen lajmeruar qe perdorimi I Lenicyst mund te shoqerohet me ngjyrosje te urines (kafe ne jeshile) si pasoje e hidrokinoneve.

Firma

Naturando

Forma

Tableta

Sasia

30

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Naturando – Lenicyst retard”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART