Natural Factors – Quercetine 500mg

3,000 Lekë

Quercetin është një nga bioflavonoidet më të njohur me efekt anti-oksidant. Ndihmon sistemin imunitar, respirator dhe ndihmon në sinuse të shëndetshme.

Përshkrimi i Produktit

Natural Factors Quercetin 500 mg ofron një burim të përqendruar të antioksidantit Quercetin, një bioflavonoid i fuqishëm që gjendet në fruta të caktuar, bimë dhe perime. Quercetin përdoret në mjekësinë bimore si mbrojtës i enëve të gjakut, mbështetës i sistemit kardiovaskular dhe sistemit imunitar. Eshtë  një suplement efektiv për të rriturit për mbrojtjen nga stresi oksidativ dhe për lehtësimin e alergjive sezonale.

Bioflavonoidet si Quercetin ndihmojnë në një shëndet optimal. Ato jo vetëm që sigurojnë përdorimin e duhur të vitaminës C por gjithashtu luajnë një rol të rëndësishëm në mbrojtjen e trupit nga oksigjeni dhe azoti reaktiv që çlirohen nga proceset e ndryshme qelizore dhe nga ekspozimi ndaj toksinave dhe agjentëve të jashtëm.

Natural Factors Quercetin 500 mg përmban dozën efektive të antioksidantëve për të mirëmbajtur shëndetin qelizor dhe kardiovaskular.

Udhëzime mbi përdorimin

Secila nga kapsulat vegjetariane përmban 500mg Quercetin të cilat duhen përdor 1-2 në ditë.

Nuk përmban konservues, ëmbëlsues apo GMO. E përshtatshme për vegjetarianë.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Natural Factors

Forma

Kapsula

Sasia

60

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Natural Factors – Quercetine 500mg”

LART