Natracare – Letra të lagura intime

350 Lekë

(Intimate Wipes)

12 copë

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Për freski të përditshme, gjatë menstruacioneve, ose kur udhëtoni, letrat e lagura Natracare, të pasura me Kalendula dhe Kamomil janë të buta për pastrimin e lëkurës delikate sepse përdorin përbërës të nxjerrë nga bimët dhe nuk përdorin kimikate dhe konservantë dëmtues.

Duke zgjedhur letrat e lagura organike Natracare ju ndihmon të shmangni materialet e derivuara nga petrokimikatet dhe përbërësit irritues si propilen glikol, fenoksietanol dhe konservantet si imidazolidinil urea, i cili është konservanti i dytë më i njohur që shkakton dermatit kontakti sipas Akademisë Amerikane të Dermatologjisë.

Përbërësit organikë janë të certifikuara nga  ICEA/IMO. Pambuk 100% organik i certifikuar. Pa klor, pa paraben, pa SLS, pa alkool, nuk është e testuar në kafshë, e përshtatshme për veganët.

Firma

Natracare

Mosha

Të gjithë

Forma

Letra të lagura

Sasia

12

Water (Aqueous Phase of the Lotion), Glycerin (Made from Sugar, Humactent & then Moisturiser), Rosa Gallica (Rose) Flower Extract (Organic Fragrance), Rosa Damascena (Bulgarian Rose) Essential Oil (Natural Organic Damask Rose Oil), Maltodextrin (Starch, Stabiliser), Calendula Officinalis (Calendula) Extract (Organic Soothening Agent), Polyglycerol 10 Laurate (Sugar & Plant Based, Surfactant from Natural Raw Material), Sodium Levulinate (Plant Starch Based, Parfum from Organic Acids), Ternipeol (Plant Based, Parfum from Organic Acids), Potassium Sorbate (Potassium Salt of Sorbic Acid, Food Grade Preservative), Sodium Phytate (Cereal Based, Natural Chelating Agent)

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Natracare – Letra të lagura intime”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART