Zbritje

Nacomi – Serum me retinol

2,331 Lekë2,880 Lekë

Serumi vjen në 3 përqëndrime të ndryshme: 0.25%, 0.5% dhe 1%

Përshkrimi i Produktit

Nacomi  Retinol 0,25%/0,5%/1%

Lëkura me kalimin e viteve prodhon më pak kolagjen, gjë që e bën atë të humbasë qëndrueshmërinë, të bëhet e dobët dhe të shfaqen gjithnjë e më shumë rrudha të thella në të. Retinoli, si forma më efektive e kujdesit për lëkurën e prekur nga shenjat e plakjes, stimulon qelizat e quajtura fibroblaste për të rritur prodhimin natyral të kolagjenit. Falë vetive të tij, ai nuk vepron vetëm kundër rrudhave. Është një mbështetje efektive në luftën kundër akneve dhe pastron poret e bllokuara. Eksfolion epidermën dhe rregullon sekretimin e sebumit, duke parandaluar formimin e njollave. Veprimi i retinolit do t’ju lejojë të shijoni lëkurën e lëmuar dhe të re për më gjatë.

 • Kompleksi i përbërë nga 4 forma të acidit hialuronik të madhësive molekulare të ndryshme siguron hidratim maksimal, në shumë nivele gjatë trajtimit. E bën lëkurën të hidratuar thellë nga shtresa korneum deri në dermë.
 • Glicerina depërton thellë në lëkurë, duke lehtësuar transportin e lëndëve ushqyese në shtresat e brendshme të saj. Akumulon dhe lidh ujin në epidermë, falë të cilit siguron hidratim optimal për një kohë të gjatë.
 • Pantenoli së bashku me ekstraktin e vajit të luleve qetëson irritimet dhe inflamacionet. Përshpejton ndarjen e qelizave, duke rritur efektivitetin e procesit të shërimit dhe rigjenerimit. Përveç kësaj, mbron nga efektet negative të faktorëve të jashtëm.
 • Ekstrakti i vajit të luleve rinovon, zbut dhe eliminon radikalet e lira.

Përbërësit aktivë

 • Retinol 0,25% · 0,5% · 1%
 • Hyaluronic acid
 • Panthenol

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandohet për lëkurën e prirur ndaj akneve, me humbje të elasticitetit, shenjat e moshës dhe me diskolorime.

Aplikoni një sasi të vogël në lëkurë të pastër dhe të thatë gjatë kujdesit në mbrëmje.

Përdoreni para aplikimit të kremit/vajit. Filloni trajtimin me 2 aplikime në javë, duke e rritur gradualisht frekuencën në përdorim të përditshëm.

Nëse shfaqet acarim i lëkurës, zvogëloni shpeshtësinë e përdorimit.

Info. Shtesë

Firma

Nacomi

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon

Sasia

30ml

Përqëndrimi

0.25%, 0.5%, 1%

Aqua, Glycerin, Coco-Caprylate/Caprate, Cetyl Alcohol, Panthenol, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Glycine Soja Oil, Retinol, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Sodium Hyaluronate, Citrus Aurantium Amara Flower Extract, Jasminum Officinale Flower Extract, Lavandula Angustifolia Flower Extract, Paeonia Officinalis Flower Extract, Prunus Serrulata Flower Extract, Sambucus Nigra Flower Extract, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Rosa Damascena Flower Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Raspberry Ketone, Tocopheryl Acetate, Benzyl Alcohol, Sodium Lauroyl Glutamate, Polysorbate 20, Propanediol, Dehydroacetic Acid, Benzyl Glycol, Ethylhexylglycerin.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nacomi – Serum me retinol”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART