- 10%

Nacomi – Salicylic Acid Body Cream

Original price was: 3,150 Lekë.Current price is: 2,835 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Nacomi – Salicylic acid body cream

Krem për lëkurën e trupit të prirur ndaj akneve. Kombinimi i acidit salicilik dhe niacinamideve ndihmon në eliminimin efektiv të papërsosmërive, parandalimin e përsëritjes së tyre dhe reduktimin e njollave të hiperpigmentimit. I përshtatshëm për lëkurat e prirura ndaj akneve.

Acidi salicilik:

 • Pastron dhe minimizon poret.
 • Eksfolion qelizat e vdekura nga sipërfaqja e lëkurës.
 • Redukton sekretimin e tepërt të sebumit.
 • Parandalon formimin e akneve.

Së bashku me niacinamidet:

 • Zbut irritimet
 • Përshpejton procesin e rigjenerimit
 • Hidraton

Acidi salicilik largon qelizat e vdekura nga sipërfaqja e lëkurës dhe redukton sekretimin e tepërt të sebumit, i cili parandalon formimin e akneve. Ai shpërndahet në mënyrë të përkryer në yndyrna, falë të cilave depërton përmes shtresës dhjamore të lëkurës, duke arritur në poret e bllokuara. Si rezultat, zhbllokon gjëndrat dhjamore, duke i bërë poret më pak të dukshme dhe lëkurën të lëmuar dhe të pastruar. Kombinimi i acidit salicilik me niacinamidet përshpejton shërimin e inflamacionit, zvogëlon irritimin dhe skuqjen. Barazon ngjyrën dhe zbardh njollat. Falë kësaj, eliminon në mënyrë efektive aknet dhe zbut strukturën e saj.

Përbërja e ekstraktit te baobabit, farës së rrushit dhe vajit të bajames së ëmbël të pranishme në krem ushqen intensivisht lëkurën.

Përbërja e vajit të baobabit, vajit të bajames së ëmbël dhe vajit të farës së rrushit depërton menjëherë në lëkurë, duke e ushqyer thellë, pa lënë një shtresë vajore. Vaji Baobab e bën kremin ta hidratojë dhe zbut në mënyrë efektive. Nuk bllokon poret, është i lehtë dhe i butë për lëkurën dhe mbështet rigjenerimin e saj.

Vaji i farave të rrushit ka veti antibakteriale dhe antifungale. Për shkak të bio-kompatibilitetit të tij të lartë, funksionon mirë jo vetëm për lëkurën e yndyrshme, por edhe për lëkurën e ndjeshme, atopike dhe të thatë. Parandalon formimin e pikave të zeza dhe ka një efekt qetësues pa shkaktuar irritim. Vaji i bajames së ëmbël së bashku me vitaminën stimulon proceset e rindërtimit natyral të epidermës së dëmtuar. I jep lëkurës një shkëlqim natyral, zbut dhe shton elasticitet.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni një sasi të vogël në lëkurën e pastruar të trupit. Masazhojeni butësisht dhe lëreni derisa të përthithet plotësisht.

Shmangni kontaktin me sytë. Sigurohuni që të përdorni një krem ​​me SPF gjatë ditës. Produkt për përdorim të jashtëm.

Firma

Nacomi

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

100ml

Aqua, Cetyl Alcohol, Niacinamide, Glycerin, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Propanediol, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Salicylic Acid, Adansonia Digitata Seed Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Vitis Vinifera Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Coco-Caprylate/Caprate, Sodium Polyacrylate, Tocopheryl Acetate, Stearic Acid, Dextrin, Polydextrose, Amylopectin, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Parfum, Sodium Hydroxide, Sodium Lauroyl Glutamate, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nacomi – Salicylic Acid Body Cream”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART