- 10%

Nacomi – Salicylic Acid 2%

2,250 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Nacomi Salicylic Acid 2% 

Acidi salicilik largon qelizat e vdekura nga sipërfaqja e lëkurës dhe redukton sekretimin e tepërt të sebumit, i cili parandalon formimin e akneve. Ai shpërndahet në mënyrë të përkryer në yndyrna, falë të cilave depërton përmes shtresës dhjamore të lëkurës, duke arritur në poret e bllokuara. Si rezultat, zhbllokon gjëndrat dhjamore, duke i bërë poret më pak të dukshme dhe lëkurën të lëmuar dhe të pastruar. Acidi salicilik rregullon procesin e shërimit të acarimeve, zvogëlon njollat dhe shenjat e akneve. Eliminon në mënyrë efektive aknet dhe përmirëson strukturën e lëkurës.

Vitamina B3 e përmbajtur në formulë depërton thellë në lëkurë, duke rregulluar prodhimin e sebumit dhe duke normalizuar lëkurën e yndyrshme ose me akne.

Lufton njollat dhe aknet, pastron poret dhe qetëson skuqjen dhe inflamacionin.

Acidi salicilik

 • Pastron dhe minimizon pamjen e poreve.
 • Heq qelizat e vdekura të lëkurës.
 • Kufizon sekretimin e sebumit.
 • Parandalon njollat.

Formula me karbon aktiv

 • Zvogëlon numrin e pikave të zeza.
 • Siguron veprim kundër akneve.

Së bashku me vitaminën B3, ky serum ndihmon në:

 • Qetësimin e inflamacioneve.
 • Minimizimin e njollave të vogla.
 • Përmirësimin e strukturës së lëkurës.

Rekomandohet për lëkurën e prirur ndaj akneve dhe pikave të zeza

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni një sasi të vogël në mbrëmje në fytyrë, qafë dhe dekolte të pastruar. Masazhojeni butësisht dhe lëreni derisa të përthithet plotësisht.

Lajeni pas një ore ose në mëngjes. Përdoreni para aplikimit të kremit/vajit.

Mos e përdorni me produkte të tjera që përmbajnë retinol. Shmangni kontaktin me sytë.

Gjatë trajtimit është e nevojshme përdorimi i kremrave me mbrojtje të lartë SPF 50 gjatë ditës dhe shmangia e ekspozimit ndaj rrezatimit UV.

Firma

Nacomi

Mosha

Të gjithë

Forma

flakon me aplikator

Sasia

30ml

Aqua, Niacinamide, Glycerin, Salicylic Acid, Charcoal Powder, Amylopectin, Polydextrose, Dextrin, Citric Acid, Xanthan Gum, Cellulose, Hectorite, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol.

*Thanks to your opinion, we are constantly improving our cosmetics, therefore the composition of our products may change slightly. To stay up to date, check them out on our website.
Package:

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nacomi – Salicylic Acid 2%”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART