- 10%

Nacomi – Retinol Body Cream

3,240 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Nacomi Retinol Body Cream

Falë kombinimit unik të retinolit dhe vitaminës C në formën e tij me qëndrueshmëri ultra të lartë, kremi zbut në mënyrë efektive lëkurën dhe ngadalëson procesin e plakjes së saj. I përshtatshëm për lëkurën pa jetë, të thatë dhe të irrituar.

Me përbërësit aktivë Retinol, Vitaminë C dhe Acid Hialuronik. Falë retinolit, ky krem:

 • Stimulon rigjenerimin e lëkurës
 • Përshpejton procesin e rigjenerimit të qelizave
 • Eksfolion butësisht epidermën.

Vitamina C është një nga vitaminat më të njohura me veti të forta antioksiduese dhe ndriçuese. Forma e saj ultra-stabile është më efektive se derivatet e tjera të vitaminës C dhe nuk shkakton acarim të lëkurës edhe në përqendrime të larta. Si një antioksidant i fortë, është një element ideal i terapisë kundër plakjes. Vitamina C, duke stimuluar sintezën e kolagjenit, jo vetëm redukton rrudhat, por edhe parandalon formimin e të rejave. Ndihmon për të nxjerrë një shkëlqim rrezatues nga një lëkurë e shurdhër, gri dhe e lodhur me një ngjyrë të pabarabartë.

Retinoli, si forma më efektive e kujdesit për lëkurën e prekur nga shenjat e plakjes, stimulon qelizat e quajtura fibroblaste për të rritur prodhimin natyral të kolagjenit. Falë vetive të tij, ai nuk vepron vetëm kundër rrudhave. Është një mbështetje efektive në luftën kundër akneve dhe pastron poret e bllokuara. Eksfolon epidermën dhe rregullon sekretimin e sebumit, duke parandaluar formimin e njollave.

I pasur me vaj bajame të ëmbël dhe vaj avokado ky krem hidraton lëkurën si dhe përmirëson teksturën e saj, duke i dhënë një pamje rrezatuese. Vaji i bajames së ëmbël stimulon proceset e rindërtimit natyral të epidermës së dëmtuar. Ai depërton menjëherë në lëkurë, duke e ushqyer thellë, pa lënë një shtresë yndyrore. Përdorimi i rregullt ndihmon në zbutjen e përhershme të rrudhave të imta dhe eliminimin e çngjyrosjes. Së bashku me vajin e avokados, ka veti të forta hidratuese, duke përmirësuar elasticitetin e lëkurës.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni kremin në lëkurën e pastruar të trupit. Lëreni derisa të përthithet plotësisht.

Mos e përdorni me trajtime të tjera që përmbajnë retinol dhe acide AHA, BHA dhe PHA. Gjatë trajtimit është e nevojshme përdorimi i kremrave të ditës me filtër SPF 50.

Kujdes!

Mos e përdorni gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji.
Produkt për përdorim të jashtëm. Shmangni kontaktin me sytë. Mos e përdorni në lëkurë të dëmtuar.
Mbajeni larg nga fëmijët. Ndërprisni përdorimin nëse ndodhin reaksione të padëshiruara.

Firma

Nacomi

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

150ml

Aqua, Olea Europaea Fruit Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Cetearyl Alcohol, Propanediol, Cetyl Alcohol, Glycerin, Niacinamide, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Biosaccharide gum-1, Ceramide NP, Ceramide AP, Ceramide EOP, Hydrolyzed Wheat Protein and Triticum Vulgare Starch, Hydrolyzed Rice Protein, Persea Gratissima Oil, Hydrolyzed Silk, Ascorbyl Palmitate, Phytosterols, Sodium Lauroyl Lactylate, Phytosphingosine, Sorbitan Oleate, Ethylhexylglycerin, Cholesterol, Potassium Cetyl Phosphate, Maltodextrin, Xanthan Gum, Parfum, Carbomer, Potassium Sorbate, Sodium Benzoethanolate, Phenoxy, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nacomi – Retinol Body Cream”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART