- 10%

Nacomi – Protein Patch krem fytyre për lëkurë atopike

Original price was: 3,820 Lekë.Current price is: 3,438 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Nacomi – Protein patch – face cream for atopic skin

Kremi hidratues Protein patch është i përshtatshëm për lëkurat atopike, të ndjeshme, të thata dhe të irrituara.

Kombinimi i gjalpit shea dhe niacinamideve rikthejnë freskinë dhe hidratimin e humbur në lëkuren tuaj. Falë përmbajtjes së ceramideve, polisaharideve multifunksionale dhe alantoinës, ky krem:

 • Ruan nivelin e duhur të hidratimit të lëkurës.
 • Rrit elasticitetin saj.
 • Ofron një efekt anti-age.

Ceramidet kanë një efekt të dobishëm në lëkurën e thatë dhe të ashpër. Kompleksi SK-influx® V MB përmban disa lloje të ceramideve që janë natyrshëm të pranishme në shtresën korneum. Ata rindërtojnë barrierën hidrolipide, si dhe forcojnë dhe rigjenerojnë lëkurën. Barriera mbrojtëse e përforcuar e lëkurës parandalon humbjen e tepërt të lagështisë dhe mbron nga faktorët e jashtëm të dëmshëm. Ceramidet qetësojnë irritimet, inflamacionet dhe kanë veti kundër rrudhave.

Falë përbërësit Fucogel® Powder, kremi e bën lëkurën të butë dhe të mëndafshtë. Polisakaridi me peshë molekulare të lartë krijon një shtresë mbrojtëse në lëkurë dhe siguron efektin e lehtësimit të menjëhershëm. Ka vetitë kryesore aktive dhe shqisore për të arritur mirëqenien e lëkurës lehtë dhe shpejt. Përveç kësaj, hidraton, qetëson, stimulon rinovimin e epidermës dhe ka veti kundër plakjes.

Kombinimi i proteinave të orizit, mëndafshit dhe grurit që përmban kremi ushqen dhe rigjeneron intensivisht lëkurën. Proteinat janë përgjegjëse për ruajtjen e ujit në epidermë dhe hidratojnë dhe zbusin strukturën e saj. Ato minimizojnë efektet irrituese të faktorëve të jashtëm dhe forcojnë funksionet mbrojtëse të lëkurës. Ato e bëjnë lëkurën të kadifeje, të lëmuar dhe të butë dhe i japin asaj një pamje të shëndetshme.

Vaji i ullirit dhe vaji inca inchi së bashku me glicerinën ushqejnë dhe rigjenerojnë thellësisht lëkurën. Vaji Inca inchi ndihmon në rindërtimin e barrierës natyrore lipidike të epidermës. Rikthen butësinë dhe elasticitetin e lëkurës. Qetëson çarjet, gërvishtjet dhe skuqjet alergjike. Qetëson irritimet e shkaktuara nga kushtet e pafavorshme të motit. Vaji i ullirit stimulon proceset e rigjenerimit dhe parandalon plakjen e lëkurës. Ai depërton thellë në strukturën e saj, falë së cilës ndihmon në rindërtimin e barrierës natyrore lipidike të epidermës.

Avokado së bashku me orizin, mëndafshin dhe proteinat e grurit, rivendosin nivelin e duhur të hidratimit të lëkurës.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni një sasi të vogël në mëngjes dhe në mbrëmje në fytyrë të pastruar, qafë dhe dekolte. Masazhojeni butësisht dhe lëreni derisa të përthithet plotësisht.

Shmangni kontaktin me sytë. Produkt për përdorim të jashtëm.

Firma

Nacomi

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

Atopike, Sensitive, E thatë

Forma

Tubet me pompë

Sasia

50ml

Aqua, Olea Europaea Fruit Oil, Cetearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii Butter, Glycerin, Niacinamide, Propanediol, Tocopheryl Acetate, Cetyl Alcohol, Plukenetia Volubilis Seed Oil, Persea Gratissima Oil, Hydrolyzed Wheat Protein and Triticum Vulgare Starch, Ceramide AP, Ceramide NP, Ceramide EOP, Allantoin, Phytosterols, Hydrolyzed Rice Protein, Hydrolyzed Silk, Biosaccharide gum-1, Ascorbyl Palmitate, Sodium Lauroyl Lactylate, Cholesterol, Ethylhexylglycerin, Maltodextrin, Phytosphingosine, Potassium Cetyl Phosphate, Xanthan Gum, Carbomer, Sorbitan Oleate, Parfum, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Dehydroacetic Acid, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nacomi – Protein Patch krem fytyre për lëkurë atopike”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART