- 10%

Nacomi – Protein face & body cream

3,240 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Nacomi Protein face & body cream

Krem shumë-përdorimesh për fytyrën dhe trupin i përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme, të thatë dhe të irrituar. Hidraton thellësisht dhe rrit elasticitetin e lëkurës atopike. Falë përmbajtjes së ceramideve, polisaharideve multifunksionale dhe alantoinës, kremi:

 • Ruan nivelin e duhur të hidratimit të lëkurës
 • Rrit elasticitetin e saj.
 • Ofron efekte anti-age.

Ceramidet janë një element kyç i cili mbyll hapësirën midis qelizave epidermale dhe forcon aftësinë e saj për të mbajtur ujin. Ato formojnë një lloj muri mbrojtës ndaj faktorëve mjedisorë irritues dhe tharës. Kompleksi SK-influx® V MB përmban 3 lloje ceramidesh që ndodhen natyrshëm në shtresën e korneumit. Ceramidet e përfshira në kozmetikë rindërtojnë barrierën hidrolipide, si dhe forcojnë dhe rigjenerojnë lëkurën. Barriera e tij mbrojtëse e përforcuar parandalon humbjen e tepërt të hidratimit dhe mbron nga faktorët e jashtëm të dëmshëm. Ceramidet qetësojnë irritimet, inflamacionet dhe kanë veti kundër rrudhave.

Polisakaridi me peshë molekulare të lartë që përmbahet në pluhurin Fucogel® krijon një shtresë mbrojtëse në lëkurë dhe siguron efektin e lehtësimit të menjëhershëm. Ka vetitë kryesore aktive dhe shqisore për të arritur mirëqenien e lëkurës lehtësisht dhe shpejt. Hidraton, qetëson, stimulon rinovimin e epidermës dhe ka veti kundër plakjes.

Kombinimi i proteinave të orizit, mëndafshit dhe grurit që përmban kremi ushqen dhe rigjeneron intensivisht lëkurën. Proteinat janë përgjegjëse për ruajtjen e ujit në epidermë dhe hidratojnë dhe zbusin strukturën e saj. Ato minimizojnë efektet irrituese të faktorëve të jashtëm dhe forcojnë funksionet mbrojtëse të lëkurës. Ato e bëjnë lëkurën të lëmuar dhe të butë dhe i japin asaj një pamje të shëndetshme.

Gjalpi Shea ushqen thellësisht lëkurën, duke rindërtuar barrierën e saj mbrojtëse. Depërton lehtësisht në shtresat e thella të lëkurës, ku e hidraton intensivisht dhe për një kohë të gjatë. Vonon procesin e plakjes dhe eliminon radikalet e lira. Së bashku me niacinamidet dhe alantoinën, ai mbështet rigjenerimin, zbut skuqjen dhe zvogëlon irritimin dhe djegien e lëkurës.

Vaji i ullirit dhe vaji inca inchi së bashku me glicerinë ushqejnë dhe rigjenerojnë thellësisht lëkurën. Vaji Inca inchi ndihmon në rindërtimin e barrierës natyrore lipidike të epidermës. Rikthen butësinë, elasticitetin dhe butësinë e lëkurës. Qetëson irritimet, gërvishtjet dhe skuqjet alergjike. Qetëson irritimet e shkaktuara nga kushtet e pafavorshme të motit. Vaji i ullirit stimulon proceset e rigjenerimit dhe parandalon plakjen e lëkurës. Depërton thellë në strukturën e saj, falë së cilës ndihmon në rindërtimin e barrierës natyrore lipidike të epidermës.

Avokado dhe vaji i ullirit së bashku me orizin dhe proteinat e grurit rivendosin nivelin e duhur të hidratimit të lëkurës.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni një sasi të vogël në fytyrë të pastruar ose trup. Masazhojeni butësisht dhe lëreni derisa të përthithet plotësisht.

Shmangni kontaktin me sytë. Produkt për përdorim të jashtëm.

Firma

Nacomi

Mosha

Të gjithë

Forma

Vazo

Sasia

150ml

Aqua, Olea Europaea Fruit Oil, Butyrospermum Parkii Butter, Cetearyl Alcohol, Propanediol, Cetyl Alcohol, Glycerin, Niacinamide, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Biosaccharide gum-1, Ceramide NP, Ceramide AP, Ceramide EOP, Hydrolyzed Wheat Protein and Triticum Vulgare Starch, Hydrolyzed Rice Protein, Persea Gratissima Oil, Hydrolyzed Silk, Ascorbyl Palmitate, Phytosterols, Sodium Lauroyl Lactylate, Phytosphingosine, Sorbitan Oleate, Ethylhexylglycerin, Cholesterol, Potassium Cetyl Phosphate, Maltodextrin, Xanthan Gum, Parfum, Carbomer, Potassium Sorbate, Sodium Benzoethanolate, Phenoxy, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nacomi – Protein face & body cream”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART