- 10%

Nacomi – Niacinamide Face Cleansing Gel

Original price was: 2,640 Lekë.Current price is: 2,376 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Nacomi Niacinamide Face Cleansing Gel

Xheli larës për pastrimin e fytyrës me veti antibakteriale i cili largon në mënyrë efektive papastërtitë dhe sebumin e tepërt. E bën lëkurën  të ndihet më e pastër dhe e freskët. I përshtatshëm për lëkurën e yndyrshme, të prirur ndaj akneve dhe njollave.
Xheli bazohet në përbërës të butë pastrues me ingridientët aktivë: Niacinamide, Prebiotic, Elastab.

Kombinimi i Elastab, niacinamidit dhe panthenolit qetëson irritimet e fytyrës. Formula e pasur me probiotikë ndihmon në forcimin e barrierës së lëkurës dhe rindërton mikroflorën e saj natyrale bakteriale.

Xheli i bazuar në substanca delikate parandalon yndyrën dhe tharjen e padëshiruar të lëkurës. Këto substanca mbrojnë nga humbja e barrierës lipidike mbrojtëse, duke e zbutur dhe hidratuar lëkurën. Ato ndihmojnë në qetësimin e irritimeve dhe rigjenerimin. Për shkak të butësisë së tyre të paçmuar, ato e bëjnë lëkurën të pastër pa acarim. Ecodermine si një prebiotik selektiv ndihmon në forcimin e barrierës mbrojtëse të lëkurës dhe rindërton mikroflorën e saj natyrore bakteriale. I jep lëkurës mirëqenie dhe rehati.

Niacinamidi i përmbajtur depërton thellë në lëkurë, duke rregulluar prodhimin e sebumit dhe duke normalizuar procesin e keratinizimit të epidermës. Lufton njollat ​​dhe aknet dhe pastron poret. Ka një efekt antibakterial dhe përshpejton shërimin e inflamacionit, zvogëlon irritimin dhe skuqjen. Barazon ngjyrën dhe redukton prodhimin e melaninës në lëkurë.

Përbërja e pasur me panthenol hidraton në mënyrë të përkryer lëkurën, duke e bërë atë të butë dhe elastike. Panthenoli është i dobishëm për rigjenerimin e tij dhe rrit efektin e përbërësve të tjerë hidratues. Së bashku me përbërësin Elestab, ka veti antibakteriale dhe qetëson irritimet. Glicerina depërton në shtresat më të thella të lëkurës, duke lehtësuar transportin e lëndëve ushqyese. Akumulon dhe lidh ujin në epidermë, falë të cilit siguron hidratim optimal për një kohë të gjatë.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni xhelin në lëkurë të lagur, duke evituar konturin e syve. Masazhojeni butësisht dhe më pas shpëlajeni me ujë.

Produkt për përdorim të jashtëm.

Firma

Nacomi

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe me pompë

Sasia

150ml

Aqua, Lauryl Glucoside, Glycerin, Sodium Cocoyl Isethionate, Niacinamide, Sorbitol, Lactitol, Potassium Palmitoyl Hydrolyzed Wheat Protein, Hexamidine Diisethionate, Microcrystalline Cellulose, Panthenol, Lecithin, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol, Xylitol, Citric Acid, Glyceryl Stearate , Glycol Distearate, Cellulose gum, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Sodium Hydroxide, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Parfum, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, 2-Phenoxyethanol.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nacomi – Niacinamide Face Cleansing Gel”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART