- 10%

Nacomi – Niacinamide 15%

1,890 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Nacomi Niacinamide 15%

Serumi me vitaminë B3 do të kujdeset për lëkurën tuaj, duke e lënë atë të lëmuar dhe të hidratuar. Niacinamidi i përmbajtur në serum depërton thellë në lëkurë, duke rregulluar prodhimin e sebumit dhe duke normalizuar procesin e keratinizimit të epidermës.

Lufton njollat dhe aknet dhe pastron poret. Përshpejton shërimin e inflamacionit, zvogëlon irritimin dhe skuqjen. Duke stimuluar prodhimin e ceramideve, të cilat rindërtojnë shtresën hidrolipide, parandalon që lagështia e tepërt të largohet nga shtresat më të thella të lëkurës.

Përveç kësaj,  barazon ngjyrën dhe redukton prodhimin e melaninës në lëkurë. Vitamina B3 gjithashtu stimulon prodhimin e kolagjenit, i cili përmirëson qëndrueshmërinë dhe tensionin e lëkurës. Falë vetive të tij kundër rrudhave dhe efektit antioksidant, ai frenon efektet negative të radikalëve të lira.

Kompleksi i përbërë nga 4 forma të acidit hialuronik të madhësive dhe vetive të ndryshme siguron hidratim maksimal, në shumë nivele gjatë trajtimit. E bën lëkurën të hidratuar thellë nga shtresa korneum deri në dermë.

 • Glicerina depërton në shtresat më të thella të lëkurës, duke lehtësuar transportin e lëndëve ushqyese. Akumulon dhe lidh ujin në epidermë, falë të cilit siguron hidratim optimal për një kohë të gjatë.
 • Panthenoli së bashku me aloe vera qetëson irritimet dhe inflamacionet. Përshpejton ndarjen e qelizave, duke rritur efektivitetin e procesit të shërimit dhe rigjenerimit. Përveç kësaj, mbron nga efektet negative të faktorëve të jashtëm.
 • Aloe vera rikthen pH natyral të lëkurës dhe zgjeron enët e gjakut, duke përmirësuar kështu qarkullimin e gjakut të lëkurës.

Përbërësit aktivë

 • Niacinamide 15%
 • Hyaluronic acid

Rekomandohet për lëkurën e yndyrshme që ka nevojë për rigjenerim dhe shkëlqim.

Udhëzime mbi përdorimin 

Aplikoni një sasi të vogël në mëngjes dhe në mbrëmje në fytyrë, qafë dhe dekolte të pastruar. Masazhojeni butësisht dhe lëreni derisa të përthithet plotësisht. Përdoreni para aplikimit të kremit/vajit.

Firma

Nacomi

Mosha

Të gjithë

Lloji i lëkurës

E yndyrshme

Sasia

30ml

Forma

Flakon me pikatore

Aqua, Niacinamide, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Glycerin, Panthenol, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Sodium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Cellulose, Hectorite, Propanediol, Dehydroacetic Acid, Benzyl Glycol, Citric Acid , Benzyl Alcohol, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin, Sodium Benzoate, Raspberry Ketone, Potassium Sorbate.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nacomi – Niacinamide 15%”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART