- 10%

Nacomi – Multi-level hydration face cream

3,312 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Nacomi Multi-level hydration face cream

Formula e avancuar e kremit Multi-level hydration siguron një super hidratim, duke vepruar në 2 shtresa të lëkurës. I përshtatshëm për lëkurë të thatë, të dehidratuar dhe të irrituar.

 • Ruan nivelin e duhur të hidratimit.
 • Rrit elasticitetin e saj.
 • Ofron efekt anti-age.

Kombinimi unik i acidit hialuronik, alginatit dhe i polisaharideve të formës “pullulan“, krijon një shtresë të holle e cila parandalon humbjen e tepërt të lagështisë dhe njëkohesisht forcon barrierën e lëkurës.

Kompleksi i substancave aktive i përbërë nga glicerina, serina, trehaloza dhe urea që çlirohet gradualisht, siguron hidratim intensiv dhe afatgjatë.

4 format e acidit hialuronik së bashku me gjalpin shea, niacinamidet, ekstraktin e pemës baobab, avokadon dhe vajin e bajames së ëmbël, rigjenerojnë dhe ushqejnë lëkurën duke rritur efektin hidratues të kremit në shumë nivele.

Grimcat më të mëdha të acidit hialuronik depozitohen në sipërfaqen e lëkurës, duke formuar një shtresë që parandalon humbjen e lagështisë. Më të voglat, depërtojnë në shtresat më të thella të saj, ku hidratojnë dhe mbushin rrudhat nga brenda.

Përbërja e vajrave natyrale të avokados, baobab-it dhe bajameve të ëmbla dhe gjalpë shea do ta bëjnë lëkurën tuaj të butë.

Lëndët ushqyese e ushqejnë në mënyrë të përsosur lëkurën. Së bashku me niacinamidin, ato rindërtojnë barrierën hidrolipidike të lëkurës, falë së cilës lëkura nuk e humbet lagështinë e saj dhe është më rezistente ndaj faktorëve të dëmshëm të jashtëm.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni një sasi të vogël në lëkurën e pastër të fytyrës. Masazhojeni butësisht dhe lëreni të përthithet plotësisht.

Shmangni kontaktin me sytë. Produkt për përdorim të jashtëm.

Firma

Nacomi

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet me pompë

Sasia

50ml

Aqua, Propanediol, Cetyl Alcohol, Persea Gratissima Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Butyrospermum Parkii Butter, Niacinamide, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Shorea Stenoptera Seed Butter, Tocopheryl Acetate, Acetic Acetanes , Sorbitata Seed Butter, Oil, Serine, Algin, Pullulan, Trehalose, Urea, Allantoin, Olea Europaea Fruit Oil, Ascorbyl Palmitate, Phytosterols, Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronate Crosspolymer Sodium, Hydrolyzed Glycosaminylethyl, Glaspberryxed Glycosamine Acetyllican, Glyoxylated Glycosamine Acetyllican, Benzyl Glycol Oleate, Caprylyl Glycol, Disodium Phosphate, Polyglyceryl-3 PCA, Pentylene Glycol, Glyceryl Polyacrylate, Perfume,Potassium Phosphate, Sodium Lauroyl Glutamate, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nacomi – Multi-level hydration face cream”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART