- 10%

Nacomi – Hyaluronic 10%

2,610 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Nacomi Hyaluronic 10%

Serumi me acid hialuronik 10% vepron si një injeksion hidratues, duke siguruar hidratim të menjëhershëm për lëkurën e thatë dhe të dehidratuar. Ndihmon në mbulimin e shtresës hidrolipide të dëmtuar, dhe zbut menjëherë lëkurën. Përveç kësaj, ka një efekt kundër rrudhave, duke e lënë lëkurën më të hidratuar,  dhe rrezatuese.

Serumi i bazuar në një kompleks të përbërë nga 4 forma të acidit hialuronik të pehsave molekulare të ndryshme, depërton në lëkurë, duke siguruar hidratim në shumë nivele. Molekulat më të mëdha të acidit hialuronik vendosen në sipërfaqen e lëkurës, duke krijuar një shtresë që parandalon humbjen e lagështisë. Nga ana tjetër, ato më të voglat depërtojnë në shtresat më të thella të saj, ku hidratojnë dhe mbushin rrudhat nga brenda. Falë aftësisë për të stimuluar prodhimin e kolagjenit, forcon deri në thellësi lëkurën.

Formula e pasur me Optim Hyal™:

 • Zbeh rrudhat
 • Hidraton
 • E bën lëkurën më të tendosur.
 • Glicerina rrit efektin hidratues dhe e lejon atë të zgjasë më gjatë.

Rekomandohet për lëkura të thata, me humbje elasticiteti dhe shenjat e para të moshës.

Përbërësit aktivë

• Acid hialuronik i hidrolizuar
• Sodium Hyaluronate
• Sodium Hyaluronate Crosspolymer
• Acid hialuronik

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni një sasi të vogël në mëngjes dhe në mbrëmje në fytyrë, qafë dhe dekolte të pastruar. Masazhojeni butësisht dhe lëreni derisa të përthithet plotësisht. Përdoreni para aplikimit të kremit/vajit.

Firma

Nacomi

Mosha

Të gjithë

Forma

flakon me aplikator

Sasia

30ml

Aqua, Glycerin, Hydrolyzed Yeast Extract, Propanediol, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Sodium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Cetyl Hydroxyethylcellulose, Lecithin, Xanthan Gum, Cellulose, Hectorite, Raspberry Ketone, Citric Acid , Polyglucuronic Acid, Dehydroacetic Acid, Benzyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Benzyl Alcohol.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nacomi – Hyaluronic 10%”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART