- 10%

Nacomi – Glycolic Acid 10%

2,160 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Nacomi Glycolic Acid 10%

Acidi glikolik është një nga acidet AHA më efektive. Për shkak të vetive të tij të jashtëzakonshme, është një mjet efektiv në luftën kundër akneve dhe papërsosmërive. Eksfolon qelizat e vdekura të lëkurës për të pastruar thellësisht lëkurën, duke zbuluar një çehre më të shndritshme dhe më rinore. Acidi glikolik zvogëlon njollat e lëkurës, barazon tonin e lëkurës dhe stimulon fibrat e kolagjenit për t’u rindërtuar.

Përveç kësaj, zvogëlon pamjen e rrudhave dhe parandalon formimin e tyre. Falë tij, lëkura bëhet e lëmuar, rrezatuese dhe pastrohet tërësisht.

Vitamina B3 e përmbajtur në këtë formulë depërton thellë në lëkurë, duke rregulluar prodhimin e sebumit dhe duke ngushtuar poret. Lufton njollat dhe aknet, si dhe qetëson skuqjen dhe inflamacionin. Gjithashtu zvogëlon prodhimin e melaninës në lëkurë, falë së cilës zbehen njollat e pigmentimit.

Stimulon prodhimin e ceramideve që rindërtojnë barrierën hidrolipide, duke rritur rezistencën ndaj efekteve negative të faktorëve të jashtëm. Vitamina B3, përveç mbrojtjes, ofron një efekt antioksidant, duke frenuar radikalet e lira.

Uji i aloes hidraton, rigjeneron dhe qetëson irritimet në mënyrë perfekte. Substancat që përmban aloe vera depërtojnë thellë në lëkurë, duke e ushqyer dhe kujdesur për të.

Rekomandohet për lëkurë të prirur ndaj akneve, problematika me teksturën dhe diskolorime.

Një ilaç i vërtetë për lëkurën problematike dhe akneike.

 • Zbut lëkurën
 • Redukton papërsosmëritë
 • Njëtrajtëson tonin e lëkurës
 • Normalizon nivelin e sekretimit të sebumit
 • Pastron dhe minimizon poret

I kombinuar me ujin e mështeknës dhe niacinamide serumi:

 • Qetëson inflamacionet
 • Ndihmon në shërimin e lezioneve të akneve
 • Freskon lëkurën & i jep asaj pamje shkëlqyese

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni një sasi të vogël në mbrëmje në fytyrë, qafë dhe dekolte të pastruar. Masazhojeni butësisht dhe lëreni derisa të përthithet plotësisht.
Përdoreni para aplikimit të kremit/vajit.
Mos përdorni me preparate të tjera që përmbajnë retinol.
Gjatë trajtimit është e nevojshme përdorimi i kremrave me filtër SPF 50 gjatë ditës dhe shmangia e ekspozimit ndaj rrezatimit UV.

Firma

Nacomi

Mosha

Të gjithë

Forma

flakon me aplikator

Sasia

30ml

Aqua, Glycolic Acid, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Glycerin, Niacinamide, Betula Alba Juice, Sodium Citrate , Xanthan Gum, Cellulose, Hectorite, Propanediol, Dehydroacetic Acid, Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Benzyl Alcohol.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nacomi – Glycolic Acid 10%”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART