- 10%

Nacomi – Ceramides Face Cleansing Lotion

Original price was: 2,420 Lekë.Current price is: 2,178 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Nacomi – Ceramides Face Cleansing Lotion

Locion për pastrimin e fytyrës i krijuar për lëkurë të ndjeshme, lëkurat atopike dhe me rosacea.
Ai heq butësisht dhe në mënyrë efektive papastërtitë, pa dëmtuar barrierën e lëkurës. Uji i mështeknës pastron dhe ndriçon lëkurën, duke rregulluar gjithashtu sekretimin e sebumit si dhe është një burim i përbërësve të vlefshëm si mineralet dhe flavonoidet. Ngadalëson procesin e plakjes së lëkurës dhe e bën atë të shkëlqejë. Falë betulinës që përmban, parandalon shfaqjen e pikave të zeza.

Ky emulsion pastron në mënyrë efektive pa shkaktuar acarim, duke e zbutur dhe hidratuar lëkurën. Përbërësi i përmbajtur Lamesoft PO 65 është një kombinim i një lënde larëse jashtëzakonisht të butë me një lipid natyral, për shkak të të cilit është një mbrojtje ideale për lëkurën dhe siguron hidratimin e saj intensiv dhe afatgjatë.

Kompleksi SK-influx® V MB përmban 3 lloje ceramidesh që kanë të njëjtat funksione si ato që gjenden në lëkurë. Ceramidet i përkasin shtresës së korneumit, duke qenë një pjesë e madhe e një lloj shtrese që mbush hapësirën ndërqelizore. Ato rindërtojnë barrierën hidrolipide, duke krijuar një shtresë të ngushtë mbrojtëse në lëkurë. Kjo shtresë parandalon humbjen e tepërt të lagështisë dhe mbron nga faktorët e jashtëm të dëmshëm. Falë kësaj, ato kanë një efekt të dobishëm në lëkurën e thatë, të irrituar dhe atopike dhe ndihmojnë në reduktimin e rosacea-s.

Vaji i bajames së ëmbël stimulon proceset e rindërtimit natyral të epidermës së dëmtuar. Ai depërton menjëherë në lëkurë, duke e ushqyer thellë, pa lënë një shtresë yndyrore. I jep lëkurës një shkëlqim natyral, përmirëson elasticitetin dhe ngadalëson procesin e plakjes.

Kombinimi i vajit të bajames së ëmbël, glicerinës dhe trehalozës:

 • Ruan nivelin e duhur të hidratimit të lëkurës
 • Rrit elasticitetin e saj
 • Ofron një efekt anti-age.

Locioni i pasur me ceramide dhe biolipide natyrale:

 • Rigjeneron lëkurën.
 • Mbështet rindërtimin e barrierës hidrolipide.
 • I përshtatshëm për: Lëkurë atopike dhe lëkurë me rosacea

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni emulsionin në lëkurë të lagur, duke evituar konturin e syve. Masazhojeni butësisht dhe më pas shpëlajeni me ujë.

Produkt për përdorim të jashtëm.

Firma

Nacomi

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe me pompë

Sasia

150ml

Ingridientët aktivë: Ceramides, Prebiotic, Trehalose

Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Coco-Caprylate/Caprate, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Propanediol, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Lauryl Glucoside, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Betula Alba Juice, Lactic Acid, Trehalose, Ceramide NP, Ceramide AP, Ceramide EOP, Tocopherol, Cholesterol, Carbomer, Lecithin, Sodium Lauroyl Lactylate, Phytosphingosine, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Ascorbyl Palmitate, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Ethylhexylglycerin, Sodium Hydroxide, Tocopheryl Acetate, Citric Acid, Xanthan Gum, Parfum , Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nacomi – Ceramides Face Cleansing Lotion”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART