- 10%

Nacomi – Ceramides 5%

Original price was: 3,750 Lekë.Current price is: 3,375 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Nacomi Ceramides 5% 

Ky kompleks i avancuar i përbërësve aktivë është ajo për të cilën ka nevojë lëkura e dehidratuar dhe e thatë.

Dermaxyl™ është një kombinim i gjashtë aminoacideve natyrale që ndodhen natyrshëm në trup, kështu që nuk shkaktojnë reaksione alergjike. Parandalojnë plakjen dhe rigjenerojnë barrierën e lëkurës. Përveç kësaj, hidratojnë thellësisht,  rrudhat zvogëlohen dhe lëkura zbutet.

Lëkura e hidratuar na bën të dukemi të freskët dhe të rinj. Ceramidet që përmban kompleksi SK-influx® V MB, falë vetive të tyre mbrojtëse, na afrojnë më shumë: ata rindërtojnë barrierën hidrolipide, si dhe rigjenerojnë dhe mbrojnë epidermën nga humbja e ujit. Përveç kësaj, ato qetësojnë irritimet, inflamacionet dhe kanë veti kundër rrudhave. Barriera mbrojtëse e përforcuar e lëkurës parandalon humbjen e tepërt të lagështisë dhe mbron nga faktorët e jashtëm të dëmshëm. Ato i japin lëkurës një pamje të lëmuar dhe të shëndetshme.

Serumi i pasur me përbërës aktivë natyral:

 • Rigjallëron lëkurën.
 • Stimulon ruajtjen e barrierës së saj
 • Qetëson ndjesitë e djegies.
 • Hidraton.
 • Ofron veprim kundër plakjes
 • Rikthen elasticitetin e lëkurës

Vaji IncaͲinchi dhe vaji maracuja së bashku me glicerinën ushqejnë dhe rigjenerojnë lëkurën͘, sigurojnë një shtresë mbrojtëse për lëkurën dhe e mbrojnë atë nga faktorët e jashtëm mjedisorë.

Ofron veprim qetësues për lëkurën e irrituar. Rekomandohet për lëkura sensitive, mature, lëkura që kanë nevojë për rigjenerim.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni një sasi të vogël në mëngjes dhe në mbrëmje në fytyrë, qafë dhe dekolte të pastruar. Masazhojeni butësisht dhe lëreni derisa të përthithet plotësisht. Përdoreni para aplikimit të kremit/vajit.

Firma

Nacomi

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me pikatore

Sasia

30ml

Aqua, Coco-Caprylate/Caprate, Glycerin, Panthenol, C12-15 Alkyl Benzoate, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Hydrolyzed Yeast Protein, Passiflora Incarnata Seed Oil, Plukenetia Volubilis Seed Oil, Ceramide NG, Ceramide NP, Ceramide AP, Ceramide EOP, Citric Acid, Phytosphingosine, Tribehenin, Sodium Lauroyl Lactylate, Sodium Lauroyl Glutamate, Cholesterol, Xanthan Gum, Carbomer, Ethylhexylglycerin, Tocopherol, Dehydroacetic Acid, Palmitoyl Hexapeptide-12, Benzyl Alcohol, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Phenoxyethanol.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nacomi – Ceramides 5%”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART