- 10%

Nacomi – AHA & PHA 30%

Original price was: 3,200 Lekë.Current price is: 2,880 Lekë.

In stock

Përshkrimi i Produktit

Nacomi  AHA & PHA 30%

Acid Peeling në formën e një serumi me një kompleks 30% të acideve AHA dhe PHA.

Eksfolon në mënyrë efektive shtresën e korneumit, zbut lëkurën, barazon ngjyrën e saj dhe stimulon rinovimin e qelizave, duke ju lejuar të shijoni një pamje të pastër, të lëmuar dhe rrezatuese.

Acidet AHA (glikolik, citrik, bajame, laktik, tartarik) dhe PHA (laktobiotinë, glukonolakton) mundësojnë eksfolim të thellë të epidermës së vdekur, ngushtojnë poret dhe lëmojnë lëkurën. Ato zvogëlojnë çngjyrosjen, ekzemën, zvogëlojnë rrudhat e imëta, kanë veti antibakteriale dhe forcojnë enët e gjakut.

 • Ekstrakti i boronicës së kuqe që gjendet në serum ushqen lëkurën dhe së bashku me ekstraktin e panjeve hidratojnë, ndriçojnë, rregullojnë pH dhe ngadalësojnë procesin e plakjes.
 • Vaji i ëmbël i lëvozhgës së portokallit ka veti qetësuese, mbështet rigjenerimin e lëkurës, e forcon atë, hidraton dhe mbron nga tharja. Së bashku me vajin e lëvozhgës së limonit, relakson lëkurën dhe stimulon mikroqarkullimin.
 • Lëngu i aloe verës qetëson irritimin dhe inflamacionin e shkaktuar nga peeling, duke ofruar lehtësim të menjëhershëm; mbështet rigjenerimin e epidermës dhe përshpejton shërimin e plagëve, gjithashtu ka një efekt tonifikues.
 • Glicerina ndihmon substancat aktive të depërtojnë thellë në lëkurë, duke siguruar hidratimin e saj optimal për një kohë të gjatë.

Përbërësit aktivë

 • Acidi glikolik
 • Acidi mandelik
 • Glukanolaktone

Rekomandohet për lëkurë të prirur ndaj akneve, problematika me teksturën dhe diskolorime.

Udhëzime mbi përdorimin

Përdoreni në mbrëmje përpara se të aplikoni kremin/vajin
Aplikoni një sasi të vogël të produktit në lëkurën e pastruar të fytyrës, qafës dhe dekoltesë.
Masazhojeni butësisht dhe lëreni për 10 minuta, më pas shpëlajeni.
Filloni ta përdorni duke e lënë për 3 minuta.

Firma

Nacomi

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon

Sasia

30ml

Aqua, Glycolic Acid, Aloe Barbadensis Leaf Juice ( aloe leaf juice ), Sodium Bicarbonate, Glycerin, Citric Acid, Gluconolactone, Mandelic Acid ( mandelic acid ), Lactic Acid ( lactic acid ) , Tartaric Acid ( tartaric acid ), Lactobionic Acid ( lactobiotinic acid ), Vaccinium Macrocarpon Fruit Extract ( cranberry extract ), Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Acer Saccharum Extract ( silver maple extract ), Citrus Aurantium Dulcis Peel Oil ( sweet orange peel oil ), Citrus Limon Peel Oil ( lemon peel oil)), Cellulose, Hectorite, Glucose, Sorbitan Oleate Decylglucoside Crosspolymer, Maltodextrin, Xanthan Gum, Dehydroacetic Acid, Raspberry Ketone, Benzyl Glycol, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Ethylhexylglycerin, Limonene.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Nacomi – AHA & PHA 30%”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART