- 20%

Mustela – Ujë pastrues, zbutës pa shplarje

(1 përshtypje mbi produktin)

1,440 Lekë 1,800 Lekë

(Soothing Cleansing Water – Eau nettoyante apaisante sans rinçage)

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Mustela Soothing Cleansing Water është një përkujdesje e butë pastruese pa shpëlarje për bebe dhe fëmijë me lëkurë shumë të ndjeshme, për fytyrën, trupin dhe të ndenjurat, që nga dita e pare e lindjes.

Përbërës natyralë të çertifikuar

 • Avocado Perseose®: përbërës aktiv me origjinë natyrale i patentuar që përforcon barrierën e lëkurës, hidraton dhe ruan pasurinë e saj qelizore.
 • Schizandra: qetëson dhe ndihmon në kufizimin e shenjave të reaktivitetit të lëkurës.
 • Pa parfum
 • Tensio-aktivë të butë me origjine natyrale :pastrojnë butësisht duke respektuar lëkurat më të ndjeshme

Vetitë

 • Pastron në mënyrë të përkryer, të gjitha papastërtitë  e lëkurës së bebes
 • Qetëson skuqjet e dukshme të lëkurës, ndjesinë e pickimit dhe të tërheqjes së lëkurave shumë të ndjeshme

Siguri e garantuar që nga lindja:

 • Hipoalergjenik
 • Tolerancë e lartë
 • 0% parfum
 • 0% paraben, ftalate, fenoksietanol.

Udhëzime mbi përdorimin

Pastroni me ndihmën e një pambuku lëkurën e bebes. Nuk ka nevojë të shplahet. Thajeni me butësi lëkurën, në veçanti të ndenjurat dhe palosjet e lëkurës.

 • Kënaqësi përdorimi
 • Me një aromë të këndshme.

Rezultati: E lë lëkurën e bebes të pastër, të butë dhe nuk ngjit.

Firma

Mustela

Mosha

Fëmijë

Forma

Shishe me pompë

Sasia

300ml

Aqua, Glycerin, Caprylyl/Capryl Glucoside, 1/2 Hexanediol, Caprylyl Glycol, Sodium Benzoate, Citric Acid, Maltodextrin*, Saccharide Hydrolysate*, Sodium Hydroxide, Lecithin, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract, Tocopherol.
* Shizandra.

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Mustela – Ujë pastrues, zbutës pa shplarje
 • Avatar

  Anonymous


  Firma me e mire.nenat qe kane beba me floke kacurrela ju sugjeroj shampon me avokado .

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART

×