Kryefaqja » Produktet » Nëna dhe fëmija » Shtatëzania & ushqimi me gji » Strijat dhe kujdesi ndaj lëkurës » Mustela – Krem për parandalimin e strijave, gjatë shtatzanisë dhe pas lindjes

Mustela – Krem për parandalimin e strijave, gjatë shtatzanisë dhe pas lindjes

3,800 Lekë 1,900 Lekë

In stock

Parandalon shfaqjen e strijave.
Favorizon reduktimin e strijave të sapo formuara.

In stock

Firma:

Përshkrimi i Produktit

VETITË:

Crème Prévention Vergetures është formuluar në mënyrë specifike  për nënat e ardhme dhe ato që presin të bëhen nëna përsëri, ndihmon për parandalimin e formimit të strijave falë kombinimit unik  të përbërësve të tij veprues dhe përbërsve me origjinë natyrale:
-Peptidet e Avokados, përbërës i patentuar me origjinë natyrale që ndihmon  në qetësimin e ndjesisë së tërheqjes së lëkurës, përforcon elasticitetin e lëkurës duke e lënë lëkurën të butë dhe të rehatshme.
– Galactoarabinan, përbërës i patentuar kundër strijave i nxjerrë nga pema e Larix decidua, nxit elasticitetin,e mban lëkurën të butë dhe e ndihmon atë të përballojë tërheqjet.
– Dylli i bletës dhe gjalpi Karite i siguron hidratim dhe ushqyerje duke e lënë lëkurën  të butë. and shea butter provide moisturization and nourishment, leaving skin feeling soft.
Siguria për nënën dhe beben:
• Hipoalergjenik(1)
• Vlerësuar për sigurinë për nënën dhe beben gjatë shtatzënisë  dhe pas lindjes
•E përshtatshme me gjidhënien (2)
• Karta e Formulimit ndalon përdorimin e parabeneve, ftalateve, fenoksietanolit, bisfenoleve A dhe S, kafeinës dhe alkoolit
(1) Formuluar për të minimizuar rrezikun e reaksioneve alergjike.
(2) Në përputhje me rregullat e duhura higjienike për dhënien e gjirit.

KËSHILLA PËRDORIMI:

 Duke filluar që nga muaji i parë i shtatzënisë dhe pas lindjes, masazhohet ky produkt në bark, ije, kofshët dhe gjinjtë, në mëngjes dhe në mbrëmje.
Masazhojeni derisa të përthithet plotësisht.
Forma e saj galenike e pasur përthithet lehtë dhe  shpejt nga lëkura.
Crème Prévention Vergetures është në dispozicion:
– Me një  aromë delikate që respekton shqisën e nuhatjes.
E përshtatshme me gjidhënien duke ndjekur rregullat e duhura higjienike për dhënien e gjirit (mamelat e pastra).

Informacion Shtesë

Firma

Mustela

Forma

Tubet

Sasia

150ml

Përbërësit

AQUA/WATER/EAU, DI-C12-13 ALKYL MALATE, ETHYLHEXYL COCOATE, CETEARYL ALCOHOL, DICAPRYLYL CARBONATE, HYDROLYZED SOY PROTEIN, BUTYLENE GLYCOL, CERA ALBA/BEESWAX/CIRE D’ABEILLE, LAURETH-23, GALACTOARABINAN, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, GLYCERYL STEARATE, 1,2-HEXANEDIOL, CETYL ALCOHOL, CETEARYL GLUCOSIDE, GLYCERYL CAPRYLATE, PARFUM (FRAGRANCE), XANTHAN GUM, CETYL PALMITATE, COCOGLYCERIDES, SCLEROTIUM GUM, ZINC GLUCONATE, PENTYLENE GLYCOL, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, SOPHORA JAPONICA FRUIT EXTRACT, HYDROLYZED AVOCADO PROTEIN, MALTODEXTRIN, CITRIC ACID, LUPINUS ALBUS SEED EXTRACT, TOCOPHEROL.

Reviews

Nuk ka akoma përshtypje për këtë produkt.

Bëhu i pari që jep një përshtypje për “Mustela – Krem për parandalimin e strijave, gjatë shtatzanisë dhe pas lindjes”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Komento nëpërmjet llogarisë në rrjete sociale
Login with InstagramLogin with Google