- 20%

Mustela – Stelatria krem riparues

(1 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 1,750 Lekë.Current price is: 1,400 Lekë.

Qetëson irritmet, riparon lëkurën. Ekuilibron florën e lëkurës.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Formuluar në mënyrë specifike për lëkurën e të porsalindurve, bebeve dhe fëmijëve, Stelatria krem riparues indikohet si përkujdesje e irritimeve dhe skuqjeve të lokalizuara që mund të mbiinfektohen (fytyrë dhe trup), të tilla si:

 • Irritime të shkaktuara nga agjentë të jashtëm: zona rreth buzëve, buzët, gishtit të madh, gërvishtje, çarje, irritime të plikave (vesh, qafë…)
 • Pas alterimeve sipërfaqësore të lëkurës: shenja varicele, pickime nga insektet etj..

Përbërësit

Stelatria krem riparues riparon me efikasitet irritimet falë përbërësve inovatorë me origjinë natyrale:

 • Rinovimi qelizor stimulohet dhe riparimi i lëkurës shpejtohet nga kompleksi që përmban (bakër-zink-mangan).
 • BioEcolia: ruan florën mbrojtëse të lëkurës.
 • Ndjesia e tërheqjes së lëkurës qetësohet falë glicinës.

Rezultati: Formula e tij hidratuese për një kohë të të gjatë lë një film mbrojtës në lëkurë. Gjatë aplikimeve, irritimet reduktohen dhe lëkura rigjen elasticitetin dhe ekuilibrin.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikohet 2-3 herë në ditë mbi zonat e irrituara kur ato janë të pastra dhe  të thata. Ky produkt nuk duhet të aplikohet mbi plagë që rrjedhin. Për skuqjet e të ndenjurave përdorni Mustela – Krem kundër skuqjeve.

 • 0 % paraben, ftalate, fenoksietanol, klorfenesine, parfum, kolorant.
 • Formulë me tolerancë të lartë dhe hipoalergjenike*
 • Testuar nën kontroll  dermatologjik dhe pediatrik për një siguri absolute.
Firma

Mustela

Mosha

Fëmijë

Forma

Tubet

Sasia

40ml

Aqua, Hexyldecyl Stearate, Propylene Glycol Diethylhexanoate, Glycerin, Methyl Glucose Dioleate, PEG-45/Dodecyl Glycol Copolymer, Zinc Oxide, Butylene Glycol, Ceresin, Silanediol Salicylate, 1,2-Hexanediol, Glycine, Butyrospermum Parkii, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Glyceryl Caprylate, Magnesium Sulfate, Cholesterol, Copper PCA, Manganese Gluconate, Tocopherol, Zinc PCA, Sodium Hydroxide, Phytosphingosine, Citric Acid

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  50%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Mustela – Stelatria krem riparues
 • Klajdi C. (blerës i verifikuar)

  Eshte nje krem i mire per t’u pasur ne raste cjerrjesh qe ndodhin shpesh tek bebat e vegjel

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART