- 20%

Mustela – Stelatopia larës për lëkura atopike

1,680 Lekë

Për lëkurat e thata dhe atopike.

Pastron pa acaruar dhe pa e tharë lëkurën. E mbron dhe e zbut atë. Qetëson me shpejtësi ndjesinë e diskomfortit.

(Mustela Stelatopia Cleansing Cream)

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

I formuluar në mënyrë specifike për lëkurat e thata me tendencë atopike të bebeve dhe fëmijëve, STELATOPIA® crème lavante pastron butësisht lëkurën, falë një bashkimi përbërësish aktivë inovatorë me origjinë natyrale.

Rezultatet

 • Lëkura pastrohet në mënyrë të shkëlqyer pa u irrituar dhe pa u tharë falë një baze larëse shumë të butë pa sapun.
 • Lëkura është e qetësuar falë Relipidation Active, një kompleks i patentuar që stimulon natyrshëm, prodhimin e lipideve përbërëse të barrierës mbrojtëse të lëkurës që mungon në lëkurat atopike.
 • Lëkurat atopike do të rigjejnë elasticitet dhe butësi.
 • Ndjesia e lëkurës së tërhequr zhduket falë vetive qetësuese të glicinës.

Përbërës aktivë me origjinë natyrale

 • Oleodistillat i lulediellit: qetëson lëkurën, stimulon sintezën e lipideve kyçe të epidermës.

Udhëzime mbi përdorimin

Shtypeni 2-3 herë pompën e flakonit për të marrë dozën e dëshiruar. Lajeni fëmijën pa e fërkuar. Shplajeni dhe thajeni butësisht, pa harruar plikat e lëkurës. Për të një rezultat më plotë ju rekomandojmë të përdorni dhe Stelatopia krem zbutës për restaurimin dhe qetësimin e lëkurës.

 • Nuk përmban paraben, ftalate, fenoksietanol, alkool, klorfenesine, vajra esenciale, parfum, sapun, kolorant.
 • Formulë me tolerancë të lartë dhe hipoalergjenike.
 • Testuar në lëkura atopike nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik për një siguri absolute.
Firma

Mustela

Forma

Flakon me pompë

Sasia

200ml

Përbërësit
Aqua, Coco-Glucoside, Cetearyl Alcohol, Disodium Lauryl Sulfosuccinate, Hydroxypropyl Guar, Sodium Cocoyl Isethionate, Zea Mays Starch, Citric Acid, Glycine, Sodium Chloride, Glycerin, Hydrogenated Castor Oil, Polyquaternium-10, Sodium Hydroxymethylglycinate, Tetrasodium EDTA, Helianthus Annuus Seed Oil Unsaponifiables, Titanium Dioxide, Sodium Hydroxide.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Mustela – Stelatopia larës për lëkura atopike”

LART