- 20%

Mustela – STELAKER

1,020 Lekë

Përkujdesje kerato-rregulluese.

KRUSTAT E QUMËSHTIT TË TË PORSALINDURIT
Eliminon me shpejtësi krustat e qumështit
Riekulibron dhe rigjeneron zonat e prekura.
Qetëson dhe hidraton lëkurën.

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

VETITË:

E formuluar në mënyrë specifike për të porsalindurit dhe bebet përkujdesja STELAKER® lufton me efikasitet ndaj krustave të qumështit falë një bashkimi përbërësish inovatorë me origjinë natyrale:

 • Favorizohet eliminimi i shpejtë i krustave të qumështit dhe rregullohet sekretimi i tepërt i sebumit falë një bashkimi të efektshëm të agjentëve kerato-rregullues të butë.
 • Proliferimi i micro-organizmave kufizohet nga veprimi i agjentëve rigjenerues.
 • Ndjesia e diskomforitit qetësohet me shpejtësi falë Aloe vera dhe Vaj Borago qetësues dhe hidratues.

EFIKASITET I PROVUAR:

Test efikasiteti i realizuar nën kontroll pediatrik mbi 30 fëmijë për 14 ditë (vetë-vlerësim):

 • Produkti eliminon me shpejtësi krustat e qumështit: 90%
 • Produkti eliminon me efikasitet krustat e qumështit: 83%
 • Produkti zvogëlon skuqjet: 100%

Test përdorimi i realizuar nën kontroll pediatrik në 33 bebe për 15 ditë (vlerësim klinik):

 • Produkti rregullon sekretimin e sebumit: 85%
 • Produkti rregullon shfaqjen e krustave të qumështit: 85%

Test përdorimi i realizuar nën kontroll pediatrik në 33 bebe për 15 ditë (vetë-vlerësim):

 • Produkti pastrohet me lehtësi: 97%
 • Produkti nuk njollos as shtresat as veshjet: 85%

KËSHILLA PËRDORIMI:

Aplikohet në mbrëmje para gjumit mbi krustat e qumështit duke e masazhuar lehtësisht dhe duke e lënë të veprojë gjatë gjithë natës. Të nesërmen , flokët krihen me furçë të butë dhe lahen më një shampo të butë të përshtatshme si Shampooing Mustela Bébé dhe zonat e fytyrës që janë të prekura nga krustat me produktin tuaj pastrues të përditshëm. Kjo përkujdesje përdoret për 15 ditë.

Është e nevojshme të konsultohet mjeku nëse pas 2 javësh:

 • Nuk ka përmirësim edhe me përdorimin e duhur të kësaj përkujdesjeje.
 • Shfaqen pllaka të kuqe dhe të ashpra në pjesë të tjera të trupit (veçanërisht në fytyrë dhe të ndenjura).
 • Gjendet një skuqje e përhapur (inflamacion) ose një shpërthim puçrash në zonën e prekur nga krustat.

Kënaqësi përdorimi
Falë formës së tij galenike STELAKER® Soin kérato-régulateur është i lehtë dhe i këndshëm në aplikim. Nuk ngjit, nuk lë film të yndyrshëm mbi lëkurë dhe shplahet me shpejtësi. Nuk njollos as shtresat as veshjet.

PËRBËRËSIT DHE NATYRALITETI:

Përbërës kryesorë me origjinë natyrale:

 • Përbërës aktiv i nxjerrë nga avokado: rregullon prodhimin e sebumit.
 • Aloe vera dhe vaj Borago: hidratues, qetësues.

0 % paraben, ftalate, fenoksietanol, klorfenesine, parfum, kolorant.
Formulë me tolerancë të lartë dhe hipoalergjenike.

* Testuar nën kontroll  dermatologjik dhe pediatrik për një siguri absolute.

Firma

Mustela

Forma

Tubet

Sasia

40ml

Përbërësit
Aqua (water), Hydrogenated Polydecene, Isodecyl Neopentanoate, Glycerin, DI-C12-13 Alkyl Malate, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Butyl Avocadate, Borago Officinalis, Capryloyl Glycine, Sclerotium Gum, Disodium EDTA, Aloe Barbadensis Extract, Sodium Hydroxymethylglycinate, Sodium Hydroxide, Citric Acid, Propyl Gallate.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Mustela – STELAKER”

LART