- 20%

Mustela – Krem suport për gjoksin

2,280 Lekë

Parandalon lëshimin e lëkurës dhe humbjen e elasticitetit të saj.
Qetëson tensionin e gjinjve të fryrë dhe të tendosur.
Siguron një hidratim të përforcuar.

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i produktit

VETITË:

E formuluar në mënyrë specifike për gra shtatzana, përkujdesja Vergeture Double Action Mustela 9 Mois favorizon parandalimin dhe reduktimin e strijave të sapo formuara falë një bashkimi inovator përbërësish me origjinë natyrale:

 • Prodhimi i fibrave mbështetëse të lëkurës aktivizohet  falë  formulës së saj anti-strija të çertifikuar. Elasticiteti dhe fortësia e lëkurës përforcohen gjithashtu: ajo i reziston më mirë faktorëve që nxisin shfaqjen e strijave.
 • Rinovimi qelizor dhe rigjenerimi i lëkurës favorizohen nga një kompleks ristrukturues me bazë Sophora japonica dhe oligo-elementesh.
 • Lëkura është menjëherë e qetësuar dhe e ushqyer falë Peptideve të Avokados dhe gjalpit Karité hidratues.

EFIKASITET I PROVUAR:

Studim klinik i realizuar në 26 gra shtatzana gjatë gjithë shtatzanisë për 6 muaj:

 • Vlerësimi nga gjinekologët gjatë muajit të 8-të të shtatzanisë dhe dhe 30 ditë pas lindjes:
  • 96 % e grave që kishin përdorur Vergetures Double Action nuk kanë zhvilluar strija gjatë shtatzanisë.
 • Vetë-vlerësimi i realizuar nga gratë 30 ditë pas lindjes:
  • Efekti parandalues i vlerësuar 92 % .
  • Rritja e rezistencës së lëkurës ndaj tërheqjeve 100 %

KËSHILLA PËRDORIMI:

Aplikohet mëngjes dhe mbrëmje mbi bark, gjoks, ije dhe vithe dhe masazhohet deri në depërtimin e plotë.
E pasur në goma natyrale, përkujdesja Vergeture Double Action mund të shkaktojë shfaqjen e grumbullimeve të vogla të kremit në momentin e masazhit sidomos në lëkurët shumë të thata. Për ta evituar këtë fenomen masazhojeni menjëherë pas aplikimit.
Në rast prerjeje çezariane, prisni disa javë për aplikimin e  përkujdesjes mbi zonën e cicatriçes

 

Periudha e përdorimit  

 • Për parandalim të përdoret përkujdesja që nga fillimi i shtatzanisë deri 1 muaj pas lindjes.
 • Mbi strijat e sapoformuara, aplikojeni  përkujdesjen me masazhime lokale që nga shfaqja e tyre dhe për 2-3 muaj në vazhdim.

 

Kënaqësi përdorimi

Falë formës së saj galenike të shkrirë dhe parfumit delikat që respekton shqisat Vergetures Double Action nxit masazhimin dhe e kthen aplikimin në një moment të vërtetë kënaqësie. Depërton me shpejtësi në epidermën dhe e lë lëkurën elastike dhe të butë.

Përbërës kryesorë me origjinë natyrale:

 • Elastoregulateur® dhe Lupeol: aktivizojnë prodhimin e fibrave mbështetëse të lëkurës.
 • Peptidet e avokados me veprim qetësues reduktojnë ndjesinë e diskomfortit  të lëkurës.
 • Calendula dhe glycerina hidratojnë lëkurën.

0 % paraben, ftalate,fenoksietanol, klorfenezin.

Testuar nën kontroll dermatologjik dhe gjinekologjik për një siguri absolute për ju dhe beben tuaj.
I përshtatshëm edhe gjatë periudhës së gjidhënies, duke respektuar rregullat e higjienës para dhënies së gjirit (mamela të lara dhe të pastra).

Firma

Mustela

Forma

Tubet

Sasia

150ml

Përbërësit

AQUA (WATER), DI-C12-13 ALKYL MALATE, ETHYLHEXYL COCOATE, CETEARYL ALCOHOL, DICAPRYLYL CARBONATE, HYDROLYZED SOY PROTEIN, BUTYLENE GLYCOL, CERA ALBA (BEESWAX), LAURETH-23, GALACTOARABINAN, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, GLYCERYL STEARATE, 1,2-HEXANEDIOL, CETYL ALCOHOL, CETEARYL GLUCOSIDE, GLYCERYL CAPRYLATE, PARFUM (FRAGRANCE), XANTHAN GUM, CETYL PALMITATE, COCOGLYCERIDES, SCLEROTIUM GUM, ZINC GLUCONATE, PENTYLENE GLYCOL, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, SOPHORA JAPONICA FRUIT EXTRACT, HYDROLYZED AVOCADO PROTEIN, MALTODEXTRIN, CITRIC ACID, LUPINUS ALBUS SEED EXTRACT, TOCOPHEROL.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Mustela – Krem suport për gjoksin”

LART