- 20%

Mustela – Shkumë larëse për të porsalindur

1,200 Lekë 1,500 Lekë

(Foam Shampoo for Newborns)

In stock

Përshkrimi i Produktit

Shampo në formë shkume për flokët delikatë të të sapolindurve, bebeve dhe fëmijëve.
Parandalon dhe trajton krustat e qumështit që nga dita e parë e lindjes.

 • Ideale për t’u përdorur si shampo e përditshme, për të larë dhe shpleksur flokët delikatë të të sapolindurve, bebeve dhe fëmijëve.
 • Nuk djeg sytë
 • Formë galenike – shkumë e lehtë për t’u aplikuar dhe e përshtatshme veçanërisht për lëkurën e kokës delikate të të sapolindurit.
 • Lë një aromë unike mbi flokë.
 • Shpëlahet lehtësisht.

Siguri e garantuar që nga lindja

 • Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik
 • Tolerancë e lartë kutane dhe okulare
 • Hipoalergjenik – Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.
 • 0% paraben, ftalate, fenoksietanol*.

Këshilla përdorimi

Masazhoni butësisht flokët e lagur të të sapolindurit, bebes apo fëmijës, me një dozë shkume Shampooing mousse. Lëreni të veprojë 1-2 minuta. Shpëlajeni me kujdes.

Firma

Mustela

Mosha

Fëmijë

Forma

Flakon me pompë

Sasia

150ml

99% ingredients of natural origin. Principal ingredients of natural origin: Avocado Perseose: a patented natural ingredient which strengthens the cutaneous barrier and preserves cell strength. Salicylic acid: helps eliminate cradle cap. Coco glucoside (a gentle surfactant): for gentle cleansing action. Biodegradable formula (OCDE 302B tested). 0% parabens, phthalates, phenoxyethanol. High tolerance, hypoallergenic formula Dermatologically tested under pediatric supervision for perfect safety. Composition – Aqua/Water/Eau, Coco-Glucoside, Disodium Cocoyl Glutamate, Glyceryl Caprylate, Citric Acid, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Climbazole, Sodium Cocoyl Glutamate, Parfum (Fragrance), Salicylic Acid, Sodium Hydroxide, Sorbic Acid, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Mustela – Shkumë larëse për të porsalindur”

LART

×