Mustela – Sapuni i butë

800 Lekë 720 Lekë

In stock

Fytyrë dhe trup

LËKURA TË THATA NGA NATYRA OSE TË ACARUARA

Pastron me butësi dhe në thellësi.
Ushqen dhe qetëson lëkurën
Mbron pasurinë jetike të lëkurës së bebes sot dhe për të ardhmen.

In stock

Firma:

Përshkrimi i Produktit

VETITË:

I formuluar në mënyrë specifike për përdorim që nga lindja, Savon surgras au Cold Cream nutri-protecteur Mustela Bébé është ideal për higjienën e përditshme të lëkurave të thata nga natyra ose të thara nga agresione të ndryshme:

 

  • Trupi dhe fytyra pastrohen butësisht falë bazës larëse të butë.
  • Lëkura është e hidratuar dhe e qetë falë kompleksit nutri-mbrojtës Cold Cream + ceramide (lipidet kyçe të lëkurës).
  • Eliminohen efektet tharëse të ujit kalkar.

Falë formulës së re të pasuruar me  Avocado Perseose ®: përbërës aktiv me origjinë natyrale i patentuar Savon surgras au Cold Cream nutri-protecteur përforcon barrierën e lëkurës dhe ruan pasurinë e saj qelizore.

 

EFIKASITET I PROVUAR:

Test përdorimi i realizuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik pranë 42 fëmijëve për 3 javë:

  • Produkti pastron lëkurën butësisht: 98 %
  • Produkti e lë lëkurën të pastër dhe të freskët : 100 %

KËSHILLA PËRDORIMI:

Lagni trupin dhe fytyrën e bebes tuaj me ujë të ngrohtë. Shkumojeni Savon surgras au Cold Cream nutri-protecteur në duart tuaja të lagura dhe aplikojeni shkumën në lëkurën e bebes duke e larë butësisht. Shplajeni me kujdes.
Savon surgras au Cold Cream nutri-protecteur mund të përdoret që nga dita e parë e lindjes*.
Për të rritur efikasitetin e kësaj përkujdesjeje mund të përdorni edhe produktin tjetër, kremin e Mustela Bébé – Creme au Cold Cream nutri-protecteur.

Kënaqësi përdorimi
Në kontakt me ujin Savon surgras au Cold Cream nutri-protecteur prodhon një shkumë shumë të butë dhe kremoze me aromën delikate Mustela. Shplahet me lehtësi dhe e lë lëkurën e bebes tuaj elastike dhe të butë.

Sapun  150 gr.

*Përfshi edhe neonatët.

PËRBËRËSIT DHE NATYRALITETI:

97 % përbërës me origjinë natyrale.

Përbërës aktivë kryesorë me origjinë natyrale.

 

  • Avocado Perseose ®: përbërës aktiv me origjinë natyrale i patentuar që përforcon barrierën e lëkurës dhe ruan pasurinë e saj qelizore.
  • Kompleksi ushqyes-mbrojtës (Cold Cream natyral + ceramide) : ushqen, rilipidon,qetëson.
  • Cocoglucoside (tensio-aktivë të butë): pastron butësisht.

Formulë e  biodegradueshme (metoda OCDE 302B).
0% paraben, ftalate, fenoksietanol.

Formulë me tolerancë të lartë dhe hipoalergjenike.* Testuar nën kontroll  dermatologjik dhe pediatrik për një siguri absolute.

Informacion Shtesë

Firma

Mustela

Forma

Sapun

Sasia

150g

Përbërësit
Sodium Palmate, Sodium Palm Kernelate, Aqua (Water), Parfum (Fragrance), Palm Acid, Glycerin, Sodium Chloride, Palm Kernel Acid, Octyldodecanol, Cocoglycerides, Hordeum Vulgare Extract, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Pentasodium Pentetate, Tetrasodium Etidronate, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Magnesium Sulfate, Cera Alba (Beeswax), Ceramide 3, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract, Phytosphingosine, Sodium Benzoate, Citric Acid.

Reviews

Nuk ka akoma përshtypje për këtë produkt.

Bëhu i pari që jep një përshtypje për “Mustela – Sapuni i butë”

Your email address will not be published. Required fields are marked *