- 20%

Mustela – Xhel ristrukturues i trupit

2,880 Lekë

Ngjesh lëkurën, rimodelon,tonifikon.

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

VETITË:

E formuluar në mënyrë specifike për lëkurën pas lindjes Restructurant Corps  Mustela 9 Mois lejon të rikorrigjoni lëshimin e lëkurës dhe mbingarkesat e padëshirueshme falë përbërësve me origjinë natyrale:

 

 • Fortësia e shtresave (indeve) restaurohet falë formulës së saj ku bashkohen Elastoregulateur, Lupeol dhe Centella asiatica.
 • Linjat e trupit rimodelohen falë një bashkimi përbërësish vegjetalë nga të cilët  Sophora japonica me veti drenuese dhe çinfiltruese.
 • Cilësia e lëkurës përmirësohet nga Peptidet e avokados, me veti qetësuese dhe rilipiduese.

 

EFIKASITET I PROVUAR:

Test përdorimi i realizuar pranë 32 grave që kanë lindur që prej më pak se 3 muajsh nën kontroll dermatologjik (rezultatet pas 4 javësh):

 • Lëkura është më e ngjeshur: 84%
 • Lëkura është më e tonifikuar: 89%
 • Lëkura është ristrukturuar: 81%
 • Pengohet krijimi i celulitit: 78 %

KËSHILLA PËRDORIMI:

Aplikohet duke e masazhuar mëngjes dhe/ose mbrëmje minimalisht gjatë një muaji mbi: bark, ije, kofshë dhe gjinj. Në rast prerjeje cezariane, duhen pritur disa javë para përdorimit të përkujdesjes mbi zonën e cikatriçes.

Kënaqësi përdorimi
Kremoz dhe i shkrirë ky xhel-krem i parfumuar me delikatesë nxit masazhimin dhe e kthen çdo aplikim në një moment të vërtetë kënaqësie. Depërton me shpejtësi në epidermë dhe e lë lëkurën elastike, të butë dhe nuk ngjit.

PËRBËRËSIT DHE NATYRALITETI:

Përbërës kryesorë me origjinë natyrale:

 • Elastoregulateur®, Lupeol dhe Centella asiatica: restaurojnë fortësinë e indeve.
 • Sophora japonica: drenon dhe çinfiltron indet.
 • Peptidet e avokados: qetësojnë dhe reduktojnë reaktivitetin e  lëkurës

0 % paraben, ftalate,fenoksietanol, klorfenezine.
Testuar nën kontroll dermatologjik dhe gjinekologjik për një siguri absolute për ju dhe beben tuaj.
E përshtatshme edhe gjatë periudhës së gjidhënies, duke respektuar rregullat e higjenës para dhënies së gjirit (mamela të lara dhe të pastra).

Firma

Mustela

Forma

Flakon

Sasia

200ml

Përbërësit
Aqua (water), PEG-6, Butylene Glycol, Dextrin, 1,2-Hexanediol, Diphenylsiloxy Phenyl Trimethicone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Glyceryl Caprylate, Dimethicone/Phenyl Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Parfum (Fragrance), Xanthan Gum, PPG-26-Buteth-26, Helianthus Annuus (Sunfloëer) Seed Oil, Sodium Hydroxide, Glucose, Hydrolyzed Soy Protein, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sophora Japonica Fruit Extract, Hydrolyzed Avocado Protein, Maltodextrin, Centella Asiatica Extract, Sorbitol, Citric Acid, Caramel, Lupinus Albus Seed Extract, Pentylene Glycol, CI 16035 (Red 40), Tocopherol.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Mustela – Xhel ristrukturues i trupit”

LART