- 30%

Mustela – PhysiObébé

980 Lekë

Emulsion pastrues pa shplarje. Fytyrë dhe të ndenjura.

Pastron dhe i fal butësi lëkurës që nga lindja.
Mbron pasurinë jetike të lëkurës së bebes sot dhe për të ardhmen.

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

VETITË:

I formuluar në mënyrë specifike për përdorim që nga lindja*, fluidi pastrues Physiobébé Mustela Bébé është ideal për pastrimin pa shplarje për beben tuaj :

 • Të gjitha papastërtitë e fytyrës dhe të ndenjurave pastrohen në mënyrë të përkryer, falë tensio-aktivëve të butë dhe ekstraktit të Saponaria.
 • Lëkura është e butë falë esktraktit të aloe vera dhe alantoinës.
 • Falë tolerancës së lartë kutane dhe okulare PhysiObébé respekton lëkurat më delikate dhe nuk djeg sytë.

Falë formulës së re të pasuruar me  Avocado Perseose®: përbërës aktiv me origjinë natyrale i patentuar, PhysiObébé përforcon barrierën e lëkurës dhe ruan pasurinë e saj qelizore.

*Përfshi edhe neonatët.

EFIKASITET I PROVUAR:

Anketim pranë konsumatorëve në 147 fëmijë për 10 ditë:

 • Produkti e lë lëkurën e bebes time të pastër dhe të freskët: 97 %
 • Produkti lë një aromë të këndshme në lëkurë: 90 %
 • Kënaqësia globale: 90 %

KËSHILLA PËRDORIMI:

Ushtroni një ose dy shtypje mbi flakonin-pompë për të hedhur sasinë e duhur mbi një tampon pambuku. Aplikojeni mbi fytyrën dhe të ndenjurat e bebes duke i pastruar me delikatesë.  Ripërsëriteni aplikimin derisa tamponi i pambukut të mbetet i pastër. Nuk ka nevojë të shplahet.
Kënaqësi përdorimi
I freskët dhe qetësues PhysiObébé e lë lëkurën e fytyrës dhe të të ndenjurave të pastër, të butë dhe të parfumuar me delikatesë duke i dhuruar një ndjesi mirëqënieje të menjëhershme.

Praktik, flakoni-pompë hedh dozën e duhur për çdo përdorim.

*Përfshi edhe neonatët.

PËRBËRËSIT DHE NATYRALITETI:

98 % përbërës me origjinë natyrale.
Përbërës kryesorë me origjinë natyrale:

 • Avocado Perseose®: përbërës aktiv me origjinë natyrale i patentuar që përforcon barrierën e lëkurës dhe ruan pasurinë e saj qelizore.  
 • Ekstrakte të gjetheve të Aloe vera: zbut, qetëson, hidraton, mbron.
 • Ekstrakte të gjetheve dhe të rrënjëve të Saponaria: tonifikon dhe pastron.

 

0% alkool, paraben, ftalate, fenoksietanol.
Formulë me tolerancë të lartë dhe hipoalergjenike*. Testuar nën kontroll  dermatologjik dhe pediatrik për një siguri absolute.

Firma

Mustela

Forma

Flakon

Sasia

300ml

Përbërësit
Aqua (Water), Glycerin, 1,2-Hexanediol, Disodium Cocoyl Glutamate, PPG-26-Buteth-26, Polyaminopropyl Biguanide, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Allantoin, Parfum (Fragrance), Sodium Cocoyl Glutamate, Tartaric Acid, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract, Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Saponaria Officinalis Leaf/Root Extract.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Mustela – PhysiObébé”

LART