- 20%

Mustela – Letra të lagura për fytyrën e bebit

Original price was: 850 Lekë.Current price is: 680 Lekë.

Pastrojnë me butësi.
I falin butësi lëkurës.
Mbron pasurinë jetike të lëkurës së bebes sot dhe për të ardhmen.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

VETITË:

Të formuluara në mënyrë specifike për përdorim që nga lindja*, Lingettes visage Mustela Bébé janë ideale për pastrimin e fytyrës së bebes tuaj në çdo moment të ditës.

 • Lëkura e fytyrës pastrohet butësisht në çast.
 • Lëkura është e butë dhe e hidratuar
 • Fytyra është e freskët dhe me një aromë të lehtë.

Lingettes visage eliminon papartërtitë dhe respekton barrierën e lëkurës së bebes tuaj: ato kontribojnë kështu në ruajtjen e pasurisë qelizore të lëkurës së bebes.
*Përfshi edhe neonatët.

EFIKASITET I PROVUAR:

Test përdorimi i realizuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik pranë 42 fëmijëve për 3 javë:

 • Produkti pastron fytyrën butësisht: 100 % (1)
 • Produkti  i fal lëkurës butësi: 100 % (1)
 • Produkti është i përshtatshëm për higjienën e lëkurës delikate të bebeve: 100 % (2)

(1) Sipas përdoruesve.
(2) Sipas investiguesve.

KËSHILLA PËRDORIMI:

Merrni një pecetë të lagur dhe pastroni me delikatesë lëkurën e bebes tuaj aq shpesh sa është e nevojshme. Mbylleni mirë paketimin pas hapjes. Nuk ka nevojë për shplarje.

Kënaqësi përdorimi
Solide dhe të lagura në sasinë e duhur Lingettes visage sigurojnë një pastrim të shpejtë dhe efikas të fytyrës së bebes tuaj. Ato e lënë lëkurën shumë të butë dhe me një aromë të lehtë. Praktike, falë paketimit të vogël, ato qëndrojnë shumë mirë në çantën tuaj dhe ju ndjekin kudo që shkoni.

Lingettes paraqiten në paketim me  25 copë.

*Përfshi edhe neonatët.

 

PËRBËRËSIT DHE NATYRALITETI:

98 % përbërës me origjinë natyrale.

Përbërës kryesorë me origjinë natyrale:

 • Ekstrakte të gjetheve të Aloe vera: zbut, qetëson, hidraton, mbron.
 • Ekstrakte të gjetheve edhe  të rrënjëve të Saponaria: tonifikon dhe pastron.

0% alkool, paraben, ftalate, fenoksietanol.
Formulë me tolerancë të lartë dhe hipoalergjenike*. Testuar nën kontroll  dermatologjik dhe pediatrik për një siguri absolute.

AQUA /WATER/EAU, GLYCERIN, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, ALLANTOIN, 1,2-HEXANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, TARTARIC ACID, PROPYLENE GLYCOL, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER, SAPONARIA OFFICINALIS LEAF/ROOT EXTRACT, TROPOLONE, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) FRUIT EXTRACT, SODIUM HYDROXIDE, PARFUM (FRAGRANCE).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Mustela – Letra të lagura për fytyrën e bebit”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART