- 30%

Mustela – Qumësht pastrues

665 Lekë

Fytyrë dhe trup

Pastron dhe hidraton që nga dita e parë e lindjes*.
Mbron pasurinë jetike të lëkurës së bebes sot dhe për të ardhmen.

*Përfshi edhe neonatët.

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

VETITË:

I formuluar në mënyrë specifike për përdorim që nga lindja*, Lait de toilette Mustela Bébé është ideal për pastrimin e bebes tuaj:

 • Lëkura e fytyrës dhe e të ndenjurave është e pastruar në mënyrë perfekte, butësisht pa u tharë.
 • Lëkura është e hidratuar dhe filmi hidrolipidik është ruajtur falë një kompleksi vajrash bimore ushqyes dhe hidratues.

 

Falë formulës së re të pasuruar me Avocado Perseose®: përbërës aktiv me origjinë natyrale i patentuar, Lait de toilette përforcon barrierën e lëkurës dhe ruan pasurinë e saj qelizore.

*Përfshi edhe neonatët.

EFIKASITET I PROVUAR:

Test përdorimi i realizuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik pranë 40 fëmijëve për 3 javë (vetë-vlerësim) :

 • Produkti pastron lëkurën butësisht: 98 %
 • Kënaqësia globale: 95 %

KËSHILLA PËRDORIMI:

Hidhni një sasi Lait de toilette mbi një tampon pambuku. Aplikojeni mbi fytyrën dhe të ndenjurat e bebes duke i pastruar me delikatesë. Shplajeni.
Kënaqësi përdorimi
Kremoz dhe i butë, Lait de toilette Mustela Bébé rrëshket me lehtësi mbi lëkurën e bebes dhe e pastron atë në çast. I lehtë për t’u shplarë, e lë lëkurën të butë dhe të parfumuar me delikatesë. Praktik, flakoni-pompë hedh dozën e duhur për çdo përdorim.

PËRBËRËSIT DHE NATYRALITETI:

98 % përbërës me origjinë natyrale.
Përbërës kryesorë me origjinë natyrale:

 

 • Avocado Perseose®: përbërës aktiv me origjinë natyrale i patentuar që përforcon barrierën e lëkurës dhe ruan pasurinë e saj qelizore.
 • Vaj luledielli: ristrukturon, rigjeneron, hidraton.
 • Vaj bajame e butë: rilipidon, qetëson.
 • Vaj misri: rilipidon.

0% alkool, paraben, ftalat, fenoksietanol.
Formulë me tolerancë të lartë dhe hipoalergjenike.* Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik për një siguri absolute.

Firma

Mustela

Forma

Flakon

Sasia

200ml

Përbërësit
Aqua (Water), Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Hydrogenated Coconut Oil, Glyceryl Stearate, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Zea Mays (Corn) Oil, Stearic Acid, 1,2-Hexanediol, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Caprylate, Parfum (Fragrance), Sorbitan Stearate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tocopheryl Acetate, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract, Sodium Hydroxide.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Mustela – Qumësht pastrues”

LART