- 20%

Mustela – Krem ushqyes i lëkurës me Cold Cream

(1 përshtypje mbi produktin)

880 Lekë 1,100 Lekë

Krem ushqyes për lëkura të thata nga natyra ose të acaruara.

Ushqen, mbron dhe qetëson lëkurën e bebes që nga dita e parë e lindjes.

(Mustela Nourishing Cream with Cold Cream)

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

I formuluar në mënyrë specifike për përdorim që nga lindja kremi ushqyes për lëkura të thata me Cold Cream është përkujdesja ideale e përditshme e lëkurës së fytyrës.

Rezultatet

 • Lëkurat shumë të thata qetësohen dhe ushqehen menjëherë dhe për një kohë të gjatë falë kompleksit ushqyes mbrojtës (Cold Cream + Ceramide) dhe gjalpit Karite.
 • Në sipërfaqe, filmi hidrolipidik është i përforcuar dhe mbron kundër agresioneve të jashtme.
 • Më në thellësi, lëkura është e ushqyer intensivisht  dhe mbrojtjet e saj natyrale janë të ruajtura më së miri.

Përbërësit

94% përbërës me origjinë natyrale.

Përbërës aktivë kryesorë me origjinë natyrale:

 • Avocado Perseose: kompleks me origjinë natyrale i patentuar që përforcon barrierën e lëkurës dhe ruan pasurinë e saj qelizore.
 • Kompleksi ushqyes-mbrojtës (Cold Cream natyral + ceramide): ushqen, rilipidon, qetëson.
 • Gjalpë Karite: qetëson dhe ushqen epidermën.
 • Vajra vegjetale: ristrukturojnë, rigjenerojnë, hidartojnë.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikohet në mëngjes dhe në mbrëmje mbi fytyrë të pastër dhe të thatë, sidomos në zonat e thata. Mund të përdoret që nga lindja.
Për një efekt më të plotë rekomandohet të përdorni dhe xhelin larës me Cold Cream.

 • 0% paraben, ftalate, fenoksietanol.
 • Formulë me tolerancë të lartë dhe hipoalergjenike.
 • Testuar nën kontroll  dermatologjik dhe pediatrik për një siguri absolute.
Firma

Mustela

Mosha

Fëmijë

Forma

Tubet

Sasia

40ml

Aqua /Water/Eau, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglyceryl-2-Dipolyhydroxystearate, Glycerin, Hydrogenated Coconut Oil, Cera Alba/Beeswax/Cire D’abeille, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Stearalkonium Hectorite, Magnesium Sulfate, Nylon-6, Parfum (Fragrance), Gluconolactone, Lecithin, Sodium Benzoate, Propylene Carbonate, Tocopherol, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract, Calcium Gluconate, Ceramide Np, Phytosphingosine, Citric Acid.

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Mustela – Krem ushqyes i lëkurës me Cold Cream
 • Avatar

  Ornela M. (blerës i verifikuar)


  Delikat dhe i bute me lekuren. I rekomanduar ??

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

LART

×