- 30%

Mustela – Xhel pastrues 2 në 1

721 Lekë

Xhel pastrues pa sapun për bebe dhe fëmijë. Për flokë dhe trup.

(2 in 1 Cleansing Gel)

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Formuluar në mënyrë specifike për bebet dhe fëmijët xheli pastrues 2 në 1 është ideal për higjienën e përditshme të bebes suaj gjatë banjës.

 • Lëkura dhe flokët e bebes suaj pastrohen me efikasitet dhe butësisht falë formulës së saj pa sapun me tensioaktivë të butë dhe glicerinë hidratuese.
 • Respektohet brishtësia e lëkurës së bebes dhe skalpit të kokës pa shkaktuar irritime dhe tharje.
 • Shthurja dhe krehja e flokëve është më e lehtë.
 • Formula e saj nuk djeg sytë.

Falë formulës së saj të re të pasuruar me Avocado Perseose, përbërës aktiv me origjinë natyrale, ky xhel pastrues përforcon barrierën e lëkurës dhe ruan pasurinë e saj qelizore.

Udhëzime mbi përdorimin

Lagni lëkurën dhe flokët e bebes me ujë të ngrohtë. Hidhni disa pika të xhelit në duart tuaja, shkumojeni dhe lani beben tuaj. Shplajeni me kujdes.
Xheli larës 2 në 1 mund të përdoret që nga dita e parë e lindjes*.

 • Formulë e  biodegradueshme.
 • 0% paraben, ftalate, fenoksietanol.
 • Formulë me tolerancë të lartë dhe hipoalergjenike*.
 • Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik për një siguri absolute.

*përfshirë edhe neonatët.

Firma

Mustela

Mosha

Fëmijë

Forma

Tubet

Sasia

200ml

Aqua/Water/Eau, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Myreth Sulfate, Coco-Glucoside, PEG-3 Distearate, PEG-150 Distearate, Glyceryl Caprylate, Glycol Distearate, Parfum (Fragrance), Polyquaternium-10, Potassium Sorbate, Citric Acid, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Mustela – Xhel pastrues 2 në 1”

LART