- 20%

Mustela – Krem mineral mbrojtës ndaj diellit

Original price was: 2,200 Lekë.Current price is: 1,760 Lekë.

Fytyrë dhe trup –Bebe dhe fëmijë

TË GJITHA TIPET E LËKURËS PËRFSHIRË LËKURËN ATOPIKE DHE INTOLERANTE NDAJ DIELLIT Mbrojtje shumë e lartë SPF 50 + UVB – UVA 22 PPD.
Mbrojtje qelizore e përforcuar
Formulë shumë rezistente ndaj ujit. Mbron pasurinë qelizore të lëkurës së bebes sot dhe për të ardhmen.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

VETITË:

Duke u bazuar në zbulimet madhore mbi mbrojtjen nga dielli të lëkurës së fëmijës, Crème minérale très haute protection Mustela Solaires është krijuar në mënyrë specifike për të mbrojtur lëkurën delikate të bebeve dhe fëmijëve nga radiatimi i rrezikshëm diellor, që nga lindja.

Ky krem mbron me efikasitet lëkurat më të brishta nga efektet e dëmshme të diellit.

 • Sistemi i ri i filtrave organo-mineral siguron një mbrojtje natyrale ndaj rrezeve UVB (treguesi SPF 50+) dhe rrezeve UVA, si dhe respekton brishtësinë ekstreme të lëkurave intolerante.
 • Ofron një mbrojtje qelizore të përforcuar për të ruajtur mekanizmat mbrojtës natyralë të lëkurës dhe parandaluar dëmtimet qelizore falë një kompleksi vegjetal të patentuar me ekstrakte Avocado + vitaminë E anti-oksiduese.
 • Përforcon barrierën kutane falë vajit të avokados dhe kufizon dehidratimin.

*Përfshi edhe neonatët.

 

EFIKASITET I PROVUAR:

Mbrojtje shumë e lartë SPF 50+.

Test përdorimi i realizuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik pranë 41 bebeve dhe fëmijëve me lëkurë normale ose atopike për 2 javë: (përqindja e kënaqësisë) :

 • Produkti kufizon dehidratimin e lëkurës: 90 %
 • Produkti lë një film mbrojtës mbi lëkurë: 97 %

KËSHILLA PËRDORIMI:

Rekomandohet që fëmijët nën 3 vjeç të mos ekspozohen direkt në diell. Kur ekspozimi është i paevitueshëm përdorni Crème minérale très haute protection në shtresë të trashë në fytyrë dhe trup para ekspozimit dhe rinovojeni aplikimin të paktën çdo 2 orë dhe pas çdo daljeje nga uji në sasi të mjaftueshme.

Kujdes: aplikimi i pamjaftueshëm e redukton nivelin mbrojtës.

 Crème minérale très haute protection mund të përdoret që nga lindja*.

Kënaqësi përdorimi 

Pas aplikimit të  Crème minérale très haute protection fluid dhe kremoz, lëkura e bebes është e butë, elastike dhe e hidratuar. Praktike, forma e tij galenike e bardhë nuk ju lejon të harroni aplikimin në asnjë zonë të trupit. Me rezistencë të lartë ndaj ujit djersitjes dhe fshirjes me peshqir apo veshjes së rrobave, ky krem e shoqëron fëmijën tuaj në të gjitha aktivitetet e tij.

*Përfshi edhe neonatët.

PËRBËRËSIT DHE NATYRALITETI:

97 % përbërës me origjinë natyrale. 
Përbërës kryesorë me origjinë natyrale:

 • TiO2: ekran 100% mineral me origjinë natyrale, i patentuar ECOCERT, pa nanopjesëza.
 • Kompleks vegjetali patentuar nga avokado: sjell një mbrojtje të përforcuar të qelizave dhe lëkurës.

​Formulë me tolerancë të lartë dhe hipoalergjenike.* Testuar nën kontroll  dermatologjik dhe pediatrik për një siguri absolute.

Përbërësit
Aqua (Water), Titanium Dioxide, Caprylic/Capric Triglyceride, Coco-Caprylate/Caprate, Dicaprylyl Carbonate, Polyglyceryl-2-Dipolyhydroxystearate, Alumina, Glycerin, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Jojoba Esters, Stearalkonium Hectorite, Magnesium Sulfate, Tocopherol, Glyceryl Caprylate, Xanthan Gum, Arginine, Levulinic Acid, Caprylyl Glycol, Sodium Levulinate, Propylene Carbonate, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract. Veprime mbrojtëse për ambientin
Hidheni paketimin e boshatisur dhe tubetin e përdorur në koshin e mbetjeve shtëpiake për t’u ricikluar.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Mustela – Krem mineral mbrojtës ndaj diellit”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART