- 20%

Mustela – Cicastela krem riparues

1,280 Lekë

(Cicastela Moisture recovery cream)

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Mustela – Cicastela krem riparues

Krem hidratues riparues, rigjeneron lëkurën e dobësuar dhe hidraton për të qetësuar menjëherë shqetësimin e lëkurës së foshnjës dhe fëmijëve.

 • Ideale për irritimet e përditshme të foshnjës, madje edhe të porsalindurit
 • Tekstura e lehtë lë një film mbrojtës jo-të yndyrshëm dhe jo-ngjitës në lëkurë

Ideuar posaçërisht për lëkurën e thatë dhe të brishtë të foshnjave, formula e saj bazohet në një përzierje përbërësish aktivë plotësues. Me kalimin e kohës, ndihmon gjithashtu në forcimin e barrierës së të lëkurës dhe ndihmon për ta mbajtur lëkurën të ekuilibruar dhe të hidratuar siç duhet.

Udhëzime mbi përdorimin

Vendoseni në zonat e prekura të pastra dhe të thata (mos aplikoni në plagë që rrjedhin).

Aplikoni dy herë në ditë.

Kërkoni këshilla mjekësore nëse pamja e lëkurës së fëmijës tuaj nuk përmirësohet.

Firma

Mustela

Mosha

Fëmijë

Forma

Tubet

Sasia

40ml

AQUA/WATER, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, C10-18 TRIGLYCERIDES, PANTHENOL, GLYCERIN, TRIISOSTEARIN, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, POLYGLYCERYL-3 DIISOSTEARATE, RICINUS COMMUNIS SEED OIL, 1,2-HEXANEDIOL, CETEARYL ALCOHOL, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, POLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6, ALLANTOIN, GLYCERYL CAPRYLATE, GLYCERYL STEARATE CITRATE, HYDROGENATED CASTOR OIL, HYDROLYZED HYALURONIC ACID , XANTHAN GUM, COPPER PCA, ZINC PCA, SODIUM HYDROXIDE, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) FRUIT EXTRACT , CITRIC ACID.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Mustela – Cicastela krem riparues”

LART