- 30%

Mustela – Shkumë për banjo stimuluese e shqisave

756 Lekë

Pastron butësisht.
Stimulon shqisat e bebes që nga dita e parë e lindjes*.
Mbron pasurinë jetike të lëkurës së bebes sot dhe për të ardhmen.

*Përfshi edhe neonatët.

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

VETITË:

I formuluar në mënyrë specifike për përdorim që nga lindja*, Bain mousse éveil Mustela Bébé është ideal për të pastruar lëkurën delikate të bebes duke stimuluar shqisat e tij:

 • Lëkura pastrohet butësisht pa u tharë, falë oligo-elementeve marine dhe tensioaktivëve të butë.
 • Shkuma e butë, ngjyra blu dhe aroma e këndshme Mustela kontribojnë në zgjimin e shqisave të bebes dhe favorizojnë mirëqënien e tij.
 • Formula e saj nuk djeg sytë.

Falë formulës së re të pasuruar me  Avocado Perseose®: përbërës aktiv me origjinë natyrale i patentuar Bain mousse éveil përforcon barrierën e lëkurës dhe ruan pasurinë e saj qelizore.

 

EFIKASITET I PROVUAR:

Test përdorimi i realizuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik pranë 42 fëmijëve për 3 javë:

 

 •    Produkti e lë lëkurën të pastër, të freskët dhe të butë: 98 %
 •    Produkti nuk e irriton lëkurën dhe skalpin e ndjeshëm të bebes: 95 %

* Formuluar për të minimizuar risqet e reaksioneve alergjike.

KËSHILLA PËRDORIMI:

Hidhni një sasi të vogël Bain mousse éveil nën ujin që rrjedh nga rubineti ndërkohë që ai është i hapur ose në ujin e banjës. Shplajeni shkumën në fund të banjës.
Bain mousse éveil mund të përdoret që nga dita e parë e lindjes*.

Kënaqësi përdorimi
Ngjyra e këndshme blu e Bain mousse éveil, shkuma e saj delikate dhe aroma Mustela kontribojnë në zgjimin e shqisave të bebes tuaj dhe në relaksimin e tij në banjë. Shumë e butë Bain mousse éveil e lë lëkurën, të pastër, të freskët dhe të butë pa e irrituar.

*Përfshi edhe neonatët.

 

PËRBËRËSIT DHE NATYRALITETI:

88 % përbërës me origjinë natyrale.

Përbërës aktivë kryesorë me origjinë natyrale.

 • Avocado Perseose®: përbërës aktiv me origjinë natyrale i patentuar që përforcon barrierën e lëkurës dhe ruan pasurinë e saj qelizore.
 • Ekstrakt kokoçeli: rivitalizon dhe zbut.
 • Oligo-elemente marine: ruan ekuilibrin e lëkurës.

Formulë e  biodegradueshme (metoda OCDE 302B).
0% sapun, paraben, ftalate, fenoksietanol.

Formulë me tolerancë të lartë dhe hipoalergjenike.* Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik për një siguri absolute.

Firma

Mustela

Forma

Flakon

Sasia

200ml

Përbërësit
Aqua/water/Eau, Sodium Myreth Sulfate, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Coco-Glucoside, PEG-150 Distearate, Parfum (Fragrance), Propylene Glycol, Glyceryl Caprylate, Maris Sal /Sea Salt/Sel marin, Citric Acid, Centaurea Cyanus Flower Extract, Potassium Sorbate, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract, CI 42090 (Blue 1).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Mustela – Shkumë për banjo stimuluese e shqisave”

LART