Modilac – Qumësht formulë AR 2 (6-18m)

4,250 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Modilac Qumësht formulë AR 2

Modilac Expert AR 2  është një ushqim  për qëllime të veçanta mjekësore (ADDFMS) për bebe nga 6 deri në 18 muaj.  I formuluar me miell nga farat e bimës Caroube, niseshte misri dhe ARA për të plotesuar nevojat ushqyese të foshnjave në rast refluksi, ai siguron lëndët ushqyese thelbësore për zhvillimin harmonik të foshnjës tuaj.

Duhet të përdoret përveç një diete të larmishme në mënyrë progresive, nën mbikëqyrjen mjekësore.

Modilac Expert anti-regurgitation  ju lejon të ushqeni foshnjat duke plotësuar ose zëvendësuar qumështin e gjirit.  Një kombinim unik i dy agjenteve trashës Bima Caroube  dhe Amidon misri.

Udhëzime mbi përdorimin

 • Pastroni tërësisht dhe sterilizoni shishen e bebes, kapakun dhe biberonin.
 • Hidhni sasinë e nevojshme të ujit në shishe.
 • Përdorni ujë me minerale të ulëta ose ujë që është zier dhe ftohur. Për përdorim  më të mirë, uji duhet të jetë i ngrohtë (rreth 40-45 ° C) përpara se të shtoni pluhurin.
 • Mbushni lugën matëse në kuti me pluhur, më pas e niveloni në skajin e kutisë së parashikuar për këtë qëllim.
 • Shtoni numrin përkatës të lugëve pluhur në ujë, duke respektuar proporcionin: 1 lugë në 30 ml ujë.
 • Mbyllni kapakun dhe rrotulloni shishen midis pëllëmbëve të duarve tuaja.
 • Lëreni të ftohet pak para se të ushqeni fëmijën. Pastroni tërësisht shishen dhe enët pas çdo vakti.

Kujdes! Ushqimi me qumësht gjiri është më e mira për beben tuaj. Qumështi formulë është i përshtatshëm kur bebet nuk mund të ushqehen me qumësht gjiri ose kur rekomandohet nga mjeku, mamia, dietologu, farmacisti ose profesionist të tjerë të kujdesit shëndetësor.

Firma

Modilac

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

800g

skim milk , lactose , vegetable oils (palm, palm kernel, rapeseed, sunflower, oleic sunflower), pre-cooked corn starch, soluble protein, carob, emulsifier ( soy lecithin ), calcium phosphate, vitamin C, sodium citrate, potassium citrate, magnesium citrate, calcium chloride, calcium hydroxide, potassium chloride, taurine, iron sulfate, antioxidants (tocopherol-rich extract, l-ascorbyl palmitate), vitamin E, l-carnitine, zinc sulphate , nicotinamide, calcium pantothenate, thiamine, vitamin B6, vitamin A, copper sulfate, riboflavin, manganese sulfate, folic acid, potassium iodide, vitamin K, biotin, vitamin D, vitamin B12.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Modilac – Qumësht formulë AR 2 (6-18m)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART