Modilac – Qumësht formulë AR 1 (0-6m)

4,250 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Modilac  Qumësht formulë AR 1

Modilac Expert AR 1 age Baby Milk është një alternativë e mirë kundër refluksit të foshnjave, veçanërisht e rekomanduar nga pediatër dhe specialistë të ushqyerjes. I formuluar me miell nga farat e bimës Caroube, niseshte misri DHA dhe ARA për të plotesuar nevojat ushqyese të foshnjave nga lindja deri në muajn e gjashtë. Formula e tij e trashur është efektive për trajtimin e refluksit të moderuar. Asimilohet dhe tolerohet shumë mirë nga fëmijët në moshën e parë sepse është një zëvendësues i mirë i qumështit të gjirit.

Modilac Expert AR  ju lejon të ushqeni foshnjat duke plotësuar ose zëvendësuar qumështin e gjirit. Formuluar për qëllime të veçanta mjekësore për të siguruar nevojat ushqyese të foshnjës në rast regurgitimi. Një kombinim unik i dy agjenteve trashës Bima Caroube  dhe Amidon misri.

 • Një veprim i dyfishtë për efikasitet maksimal dhe tranzit intestinal të rregullt
 • Rritje e viskozitetit të bolusit ushqimor për të kufizuar regurgitimin
  Respekton tranzitin intestinal falë kombinimit të amidonit dhe bimës
  Caroube.
 • 60% kazeina: përmirësojnë veprimin e agjentëve trashës dhe efektin ngopës te foshnjat
 • Në përputhje me rregulloret për formulën për foshnjat
 • Prania e DHA+ ARA e bën këtë formulë unike.

Udhëzime mbi përdorimin

 • Pastroni tërësisht dhe sterilizoni shishen e bebes, kapakun dhe biberonin.
 • Hidhni sasinë e nevojshme të ujit në shishe.
 • Përdorni ujë me minerale të ulëta ose ujë që është zier dhe ftohur. Për përdorim  më të mirë, uji duhet të jetë i ngrohtë (rreth 40-45 ° C) përpara se të shtoni pluhurin.
 • Mbushni lugën matëse në kuti me pluhur, më pas e niveloni në skajin e kutisë së parashikuar për këtë qëllim.
 • Shtoni numrin përkatës të lugëve pluhur në ujë, duke respektuar proporcionin: 1 lugë në 30 ml ujë.
 • Mbyllni kapakun dhe rrotulloni shishen midis pëllëmbëve të duarve tuaja.
 • Lëreni të ftohet pak para se të ushqeni fëmijën. Pastroni tërësisht shishen dhe enët pas çdo vakti.

Kujdes! Ushqimi me qumësht gjiri është më e mira për beben tuaj. Qumështi formulë është i përshtatshëm kur bebet nuk mund të ushqehen me qumësht gjiri ose kur rekomandohet nga mjeku, mamia, dietologu, farmacisti ose profesionist të tjerë të kujdesit shëndetësor.

 

 

Firma

Modilac

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Skimmed milk, lactose, vegetable oils (palm, palm kernel, rapeseed, sunflower, oleic sunflower), pre-cooked corn starch, soluble proteins, carob, calcium carbonate, emulsifier (soy lecithin), potassium citrate, vitamin C, sodium phosphate potassium, calcium hydroxide, taurine, L-tryptophan, antioxidants (tocopherol-rich extract, L-ascorbyl palmitate), iron sulfate, vitamin E, L-carnitine, uridine-5 ‘sodium monophosphate, cystidine-5’ monophosphate zinc sulphate, nicotinamide, adenosine 5 ‘monophosphate, calcium pantothenate, sodium 5’ inosine monophosphate, guanosine 5 ‘sodium monophosphate, copper sulphate, thiamine, vitamin B6, vitamin A, riboflavin, manganese sulphate , folic acid, potassium iodide, vitamin K, sodium selenite, biotin, vitamin D, vitamin B12.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Modilac – Qumësht formulë AR 1 (0-6m)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART