Modilac – Prema, qumësht formulë për foshnje premature

2,100 Lekë

Modilac PREMA expert për foshnjat premature ose për foshnja që kanë lindur nën peshë (nën 1.8kg)

Përshkrimi i Produktit

Modilac Expert Prema

Qumështi për foshnja Modilac Premaështë një produkt ushqimor i destinuar për qëllime të veçanta mjekësore për foshnjat që nga lindja.

Ky qumësht pluhur i formuluar me një densitet të lartë energjie proteinike është i destinuar për foshnjat e lindura para kohe ose foshnjat me peshë të vogël, që nga lindja. Ai mbulon nevojat ushqimore të fëmijës.

A është foshnja juaj e porsalindur e parakohshme apo e lindur me peshë të vogël?

Për t’i siguruar të gjitha nevojat ushqyese që i nevojiten për t’u rritur mirë, Laboratorët Modilac kanë zhvilluar qumështin pluhur Modilac Expert Préma. Ky qumësht pluhur është i pasur me lëndë ushqyese thelbësore për një rritje të mirë të foshnjës:

 • Omega 3 dhe Omega 6: këto acide yndyrore janë thelbësore për rritjen, si dhe për zhvillimin e shëndetshëm të trurit.
 • Proteinat: ky qumësht për foshnja përmban proteina esenciale.

Udhëzime mbi përdorimin

 • Ngrohni ujin mundësisht në 37 gradë dhe më pas hidheni në shishe.
 • Shtoni numrin e lugëve të treguar në kuti, duke pasur kujdes që të vëzhgoni këtë tregues: një lugë matëse për 30 ml ujë.
 • Mbyllni kapakun dhe rrotulloni shishen midis pëllëmbëve të duarve tuaja.
 • Lëreni të ftohet pak para se të ushqeni fëmijën. Pastroni tërësisht shishen dhe enët pas çdo vakti.

Kujdes! Ushqimi me qumësht gjiri është më e mira për beben tuaj. Qumështi formulë është i përshtatshëm kur bebet nuk mund të ushqehen me qumësht gjiri ose kur rekomandohet nga mjeku, mamia, dietologu, farmacisti ose profesionist të tjerë të kujdesit shëndetësor.

Firma

Modilac

Mosha

0m+, Fëmijë

Sasia

400gr

Skim milk, Maltodextrin, Vegetable oils (palm, palm kernel, rapeseed, sunflower, oleic sunflower), lactose, soluble proteins (milk), medium chain triglycerides (MCT), Calcium photosphate, fish oil, sodium citrate, sodium hydroxide calcium, emulsifier (soy lecithin), choline chloride, taurine, calcium chloride, inositol, vitamin E, iron sulphate, magnesium hydroxide, L-carnitine, antioxidants (Extract rich in tocopherols, L-ascorbyl palmitate), Cytidine-5 – monosphate, Zinc Sulfate, Unidine-5-Sodium Sodium Monophosphate, Nicotinamide, Calcium Panthenate, Adenosine-5 monophosphate, Sodium isonine-5-Monophosphate, Guanosine-5-Sodium Monophosphate, Copper Sulfate , Manganese Sulfate, Vitamin A, Thiamine, Vitamin B6, Riboflavin, Folic Acid, Potassium iodide, Vitamin K, Sodium Selenity, Biotin, Vitamin D, Vitamin B12.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Modilac – Prema, qumësht formulë për foshnje premature”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART