Modilac Expert – Qumësht formulë RIZ 1 (0-6m)

5,500 Lekë

Qumësht formulë për foshnjat me alergji nga proteinat e qumështit të lopës apo laktozës.

Përshkrimi i Produktit

Modilac Expert RIZ 1 (0-6m)

Modilac Expert RIZ 1 ofron zgjidhje për foshnjat Aplv (alergji nga proteina e qumështit të lopës) ose intolerante ndaj laktozes.

Formulat me proteina të orizit të hidrolizuara përdoren për të trajtuar fëmijët alergjik ndaj proteinës së qumështit të lopës kur HPLV**nuk pranohen ose/dhe nuk tolerohen.
Ato sigurojnë rritjen normale të foshnjave dhe të fëmijëve të ndryshëm.

 • Pranueshmëria dhe toleranca (27) > 94%
 • Përvetësimi i tolerancës PLV(proteina e qumështit të lopës) në krahasim me HPLV(27)
 • Proteinat e orizit janë të hidrolizuara pjesërisht: formula ka një shije të këndshme edhe është e mirë pranuar.
 • Pa laktozë për foshnjat intolerante
 • DHA* një acid yndyror nga familja Omega 3

Udhëzime mbi përdorimin 

Pastroni dhe sterilizoni me kujdes shishen, kapakun dhe koken.

Hidheni sasinë e nevojshme të ujit në shishe.

Përdorni ujë me përmbajtje të ulët mineralesh. Për përdorim  më të mirë, uji mund të nxehet në maksimum 40°C përpara se të shtoni pluhurin.
Mbushni lugën në kutinë me pluhur, më pas rrafshojeni me tehun e një thike.

Shtoni numrin përkatës të lugëve në ujë, duke respektuar proporcionin: 1 lugë në 30 ml ujë.

Mbylleni shishen, dhe më pas tundeni fuqishëm.

Përpara se të përdorni shishen, kontrolloni temperaturën e qumështit të foshnjës duke hedhur disa pika në kyçin e dorës.

Kujdes! Ushqimi me qumësht gjiri është më e mira për beben tuaj. Qumështi formulë është i përshtatshëm kur bebet nuk mund të ushqehen me qumësht gjiri ose kur rekomandohet nga mjeku, mamia, dietologu, farmacisti ose profesionist të tjerë të kujdesit shëndetësor.

Firma

Modilac

Mosha

Fëmijë

Forma

Kuti

Sasia

800gr

Maltodextrins, vegetable oils (palm, rapeseed, copra, sunflower), partial hydrolyzate of rice proteins, starch, calcium phosphate, emulsifiers (citric esters of mono and diglycerides of fatty acids, sunflower lecithin, soy lecithin), chloride potassium, potassium phosphate, oil from the micro-algae Schizochytrium sp. (DHA), L-lysine, sodium citrate, magnesium carbonate, vitamin C, ferric pyrophosphate, sodium chloride, L-tryptophan, L-threonine, copper sulphate, choline chloride, taurine, inositol, nucleotides, sulphate of manganese, potassium iodate, L-carnitine L-tartrate, antioxidants (extract rich in tocopherols, L-ascorbyl palmitate, alpha tocopherol), vitamin E, zinc sulphate, nicotinamide, sodium selenite, calcium pantothenate, riboflavin, vitamin B6, vitamin A, thiamin,

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Modilac Expert – Qumësht formulë RIZ 1 (0-6m)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART