Modilac – EXPERT LF – SL

2,620 Lekë

Qumësht formule pa LAKTOZË, i përshtatshëm për foshnjat me intolerancë sekondare të laktozës për të plotësuar nevojat ushqyese të foshnjave.

Përshkrimi i Produktit

Modilac – EXPERT LF – SL

Expert LF – SL është një qumësht formulë PA LAKTOZË e krijuar vecanërisht për të plotësuar nevojat ushqyese të foshnjave me intolerancë të laktozës.

Përbërësit:

 • Pa vaj palme,
 • DHA (një acid yndyror esencial nga familja omega 3)- Kontribuon në ruajtjen e funksionit normal të trurit, shikimin normal dhe zhvillimin normal të foshnjave,
 • Vitamina A, D dhe C- Kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar.

Është plotësisht në përputhje me rregulloren mbi formulat e qumështit.

Prodhuar në Francë.

Udhëzime mbi përdorimin

 • Pastroni dhe sterilizoni me kujdes shishen, kapakun dhe biberonin.
 • Përdorni ujë në shishe me përmbajtje të ulët mineralesh ose ujë rubineti të zier dhe të ftohur.
 • Për të përgatitur formulën e qumështit, uji duhet të jetë i vakët (rreth 40-45°C) përpara se të shtoni pluhurin.
 • Shtoni sasinë e duhur të pluhurit me anë të lugës matëse në raportin si më poshtë: 1 lugë çaji pluhur  në 30 ml ujë.
 • Rrotulloni shishen midis duarve tuaja dhe më pas tundeni fuqishëm.
 • Përpara se ti jepni fëmijës, kontrolloni temperaturën e formulës duke i hedhur disa pika në kyçin e dorës.

Kujdes! Ushqimi me qumësht gjiri është më e mira për beben tuaj. Qumështi formulë është i përshtatshëm kur bebet nuk mund të ushqehen me qumësht gjiri ose kur rekomandohet nga mjeku, mamia, dietologu, farmacisti ose profesionist të tjerë të kujdesit shëndetësor.

Firma

Modilac

Mosha

Fëmijë

Mosha e fëmijës

0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 12+

Forma

Pluhur

Sasia

400gr

Maltodextrins, vegetable oils (palm oil, soybean oil), whey protein concentrate (nga qumështi), sodium caseinate (nga qumështi), calcium phosphate, emulsifier (soy lecithin), potassium citrate, potassium chloride, sodium phosphate, magnesium citrate, calcium chloride, sodium L-ascorbic acid, choline bitartrate, calcium citrate, taurine, iron sulfate, inositol, zinc sulfate, L-carnitine, potassium iodide, antioxidant (extract rich in tocopherols), nicotinamide . cyanocobalamin.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Modilac – EXPERT LF – SL”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART