Modilac – Doucea 1, qumësht formulë (0-6m)

(1 përshtypje mbi produktin)

1,950 Lekë3,600 Lekë

Një qumësht i zhvilluar për të plotësuar nevojat specifike ushqyese të foshnjave, që nga lindja ose në varësi të ushqyerjes me gji deri në 6 muaj.

Përshkrimi i Produktit

Modilac Expert Doucea 1 Baby Milk (0-6m)

Modilac Expert Doucea Baby Milk 1  është një qumësht për ushqyerjen e foshnjave që nga lindja.
Është projektuar për të nxitur rritjen e fëmijës dhe për ta ushqyer atë me lëndët e nevojshme për mirëqenien e tij. Ky qumësht është veçanërisht i përshtatur për sistemin tretës ende të brishtë të të porsalindurit.

Formula e saj unike përmban:

 • Frukto-oligosakaride (FOS) dhe galakto-oligosakaride (GOS),
 • Acide yndyrore të pangopura me zinxhir të gjatë nga familja omega 3 (DHA).

Udhëzime mbi përdorimin 

Sterilizoni tërësisht shishen përpara çdo përgatitjeje.
Për të rivendosur qumështin, është më e shëndetshme që fëmija të përdorë ujë të mineralizuar.
Holloni Expert Doucea në ujë të vakët. Përdorni vetëm lugën e përfshirë në kuti. Një lugë korrespondon me 30 ml ujë.

Kujdes! Ushqimi me qumësht gjiri është më e mira për beben tuaj. Qumështi formulë është i përshtatshëm kur bebet nuk mund të ushqehen me qumësht gjiri ose kur rekomandohet nga mjeku, mamia, dietologu, farmacisti ose profesionist të tjerë të kujdesit shëndetësor.

Info. Shtesë

Firma

Modilac

Mosha

0m+

Sasia

400gr, 800gr

Skimmed milk, vegetable oils (palm, oleic sunflower, soybean, coconut, rapeseed) with ARA, lactose, maltodextrin, demineralized soluble proteins, galacto-oligosaccharides, soluble proteins, emulsifier (soy lecithin), calcium phosphate, potassium citrate, sodium chloride, calcium chloride, choline bitartrate, fish oil, vitamin C, fructo-oligosaccharides, magnesium citrate, potassium hydroxide, calcium hydroxide, taurine, inositol, antioxidants (tocopherol-rich extract, L-palmitate) ascorbyl), vitamin E, iron sulfate, L-carnitine, zinc sulfate, potassium chloride, citidine-5-monophosphate, nicotinamide, sodium uridine-5-monophosphate, calcium pantothenate, adenosine-5-monophosphate, inosine Sodium 5-monophosphate, sodium guanosine-5-monophosphate, copper sulfate, vitamin A, thiamine, vitamin B6, manganese sulfate, potassium iodide, folic acid, vitamin K, biotin, sodium selenite, vitamin D, vitamin B12, lactic ferments (Lactobacillus rhamnosus, Bifidobacterium infantis).

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Modilac – Doucea 1, qumësht formulë (0-6m)
 • Anida K.

  Me i miri

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART