Modilac – Doucea 2, qumësht formulë (6-12m)

3,700 Lekë

I përshtatshëm për ushqyerjen e larmishme progresive të foshnjave nga 6 muajsh.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Modilac Expert Doucea 2  Baby milk ( 6-12m)

Qumështi Modilac Expert Doucea 2 është një qumësht i vazhdueshëm i destinuar për foshnjat që fillojnë një dietë të larmishme dhe që e tresin qumështin në mënyrë korrekte. Formula e tij përmban hekur, zink dhe selen që ndihmojnë në forcimin e sistemit imunitar të foshnjës përveç 13 vitaminave dhe imunoutrientëve mbrojtës që nxisin një tretje të shëndetshme.

Plotëson nevojat specifike ushqyese të foshnjes suaj nga muaji i 6-të deri në 1 vjec.

 • Hekuri, i nevojshëm për sistemin imunitar
 • 13 vitamina
 • Acidet yndyrore esenciale

Udhëzime mbi përdorimin

 • Përdorni një shishe të pastruar mirë.
 • Përdorni ujë të përshtatshëm për foshnjat ose ujë të pastër të zier për 5 minuta dhe më pas ngroheni në 37 ° C.
 • Ngrohni ujin mineral deri në 40°C dhe hidhni sasinë e nevojshme në shishe.
 • Shtoni numrin përkatës të lugëve matëse të niveluara dhe duke respektuar raportin 1 lugë për 30 ml ujë (përdorni vetëm lugën e përfshirë në kuti).
 • Mbyllni shishen me kapakun e sheshtë dhe rrotullojeni fort midis pëllëmbëve të duarve. Më pas tundeni lehtësisht para dhe mbrapa derisa pluhuri të tretet plotësisht.

Kujdes! Ushqimi me qumësht gjiri është më e mira për beben tuaj. Qumështi formulë është i përshtatshëm kur bebet nuk mund të ushqehen me qumësht gjiri ose kur rekomandohet nga mjeku, mamia, dietologu, farmacisti ose profesionist të tjerë të kujdesit shëndetësor.

Firma

Modilac

Mosha

6m+, Fëmijë

Sasia

800gr

Skimmed milk, vegetable oils (palm, oleic sunflower, soybean, coconut, rapeseed), demineralized soluble proteins (milk), lactose, maltodextrin, galacto-oligosaccharides (lactose), soluble proteins (milk), emulsifier (soy lecithin), phosphate calcium, potassium citrate, sodium chloride, magnesium citrate, potassium chloride, vitamin C, choline bitartrate, fructo-oligosaccharides, calcium hydroxide, taurine, inositol, iron sulfate, potassium hydroxide, antioxidants (rich extract tocopherols, L-ascorbyl palmitate), vitamin E, zinc sulphate, L-carnitine, nicotinamide, calcium pantothenate, copper sulphate, vitamin A, thiamine, vitamin B6, manganese sulphate, potassium iodide, folic acid, vitamin K, biotin, sodium selenite, vitamin D, vitamin B12, lactic ferments (Lactobacillus rhamnosus, Bifidobacterium infantis).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Modilac – Doucea 2, qumësht formulë (6-12m)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART